Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı şehir şehir dolaşıyor…

CHP Bolu Gençlik Kolları Başkanı Eda Bayraktar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı şehir şehir dolaşıp bir partiye oy istiyor” diyerek tepki gösterdi.

 Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı şehir şehir dolaşıyor…

Bayraktar açıklamasını şöyle sürdürdü;  Seçime 4 gün kaldı. Yasaklardan, kirli siyasetten, ülkemiz üzerinde oynanan çirkin oyunlardan, malum zihniyetten kurtulup yaşanacak Türkiye'yi inşa etmeye çok az zaman kaldı. Bugüne kadar seçmenin zihninde "oy versek de değişmeyecek" algısı yaratıp anketlerle oynayan yandaş medya patronları seçim sonuçlarını etkiledi. En son cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmenin sandığa gitmemesiyle %50'ye çok rahat ulaşan uzun kişi bu ülkede Cumhurbaşkanı oldu. Gidişattan rahatsız olan tüm vatandaşların düşünmesi lazım Cumhurbaşkanı o olmasaydı tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı şehir şehir dolaşıp toplu açılış törenlerinde(!) bir partiye oy ister miydi? AKP bugün seçim çalışmalarını iki genel başkanla yürütür müydü? Güvenilir anket şirketlerinin yaptığı anketlere göre malum zihniyet ciddi anlamda erozyona uğruyor. Zaten anketleri hiç görmesek bile koalisyon vurgusu yapmalarından bunu anlayabiliyoruz. Tek başına iktidar olamayacaklarının farkındalar. Ancak bunun sandığa yansıması için tüm seçmenin sandığa gitmesi gerekiyor.

Benim bu pazar günü Bolu'da okuyan öğrenci arkadaşlarımdan istediğim şey mutlaka sandık başında olmaları. Dönem sonu sınav zamanına denk geldiğinin bilincindeyim. Ama unutmasınlar ki oy kullanmak hele ki böyle kritik bir seçimde- temel yurttaşlık görevlerimizden birisi. Bizler vatandaş olarak bu ülkenin asıl sahipleriyiz ve ülke yönetiminde söz sahibi olma hakkını elimizde bulunduruyoruz. Devletin kölesi değiliz, devlet mekanizmasını işlerliğe kavuşturan asıl kuvvetiz biz. Biz halkız.

İlk defa oy kullanacak olan kardeşlerime de bizim öğrenim hayatımızda ve sonrasında çektiğimiz sıkıntıları çekmeyeceklerinin sözünü veriyorum.

Yandaş olmadığı için devlet yurtlarında bile yer bulamamak, ucuz devlet yurtlarına yerleştirilemediği için özel yurtta kalmak zorunda olmak, her yıl kontenjan arttıran çıkınca iş güvencesi vermeyen üniversitelerde okumak, yasaklarla dolu okullarda KPSS'ye aylarca hazırlandıktan sonra torpil bulamadığı için kamu kurumlarına alınmamak, okul bittikten sonra maddi imkansızlıklardan dolayı lisansüstü eğitime devam edememek, okuldan borç yüküyle mezun olmak, evlenmediği için devlete olan kredi borcunun silinmemesi gibi sorunlardan 7 Haziran sonrasında kurtulabiliriz. Bu bizim elimizde. Sandığa gitmenizi, bizi AKP baskısından kurtaracak oyu mutlaka kullanmanızı istiyorum. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 20:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
aynı
aynı - 5 yıl Önce

tanju özcanda belediye seçimlerinden önce mehtap özcaan için dolaştı,mv seçimlerindede kendine yakın 2 aday için dolaştığı gibi değilmi,hangi adaylara oy vermemeleri gerektiğini söyleyerek,yok bir birlerinden farkları

erhan
erhan - 5 yıl Önce

sen daha çocuksun anlamazsın...
o seçilmiş bir cumhurbaşkanı..
ahmet necdet sezer...gibi değil..

SIRADAKİ HABER

banner128