Tarih ayağımıza geldi

Bolu Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bolu Araştırmaları Merkezi çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda hazırlanan 2 yeni kitabın tanıtımı Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu tarafından yapıldı. Bolu...

Tarih ayağımıza geldi

Bolu Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bolu Araştırmaları Merkezi çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda hazırlanan 2 yeni kitabın tanıtımı Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu tarafından yapıldı.

Bolu Araştırmaları Merkezinin yeni kitapları Bolu kamuoyuna tanıtıldı. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya “Bolu ve Atatürk’ün Bolu’ya gelişi” ve “Köroğlu” Kitabının Editörleri Hamdi Birgören, Siyami Palazoğlu ve İsmail Şentürk’te katıldı. , “Bolu ve Atatürk’ün Bolu’ya Gelişi isimli kitabın dönemin Bolu Valisi Ali Rıza Oskay’ın hatıralarından derlenen bir kitap olduğunu söyleyen Davarcıoğlu ;” Oskay 06 Şubat 1927 ve 31 Ekim 1931 ve 1934 yılları arasında Bolu’da vali olarak görev yapmış. Daha sonra Türkiye’nin birçok ilinde görev yaptıktan sonra emekliye ayrılmış ve hatıralarını kaleme almış. Bu hatıralar içinde Bolu’ya ait olanlarını Haluk Perk’den Bolu Belediyesi olarak satın aldık ve bir kitap haline dönüştürdük. Kitabın Osmanlıcadan Türkçeye çevrilmesi ve o döneme ait fotoğrafların eklenmesi ile son aşamaya gelmiş ve basılmıştır. Basılan kitaplarımızı Bolu’nun dışında ki arşivlere ve yurt dışındaki temsilciliklerimize de göndereceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133