“Tarih başbakan Erdoğan’ı diktatör olarak yazacaktır”

CHP Bolu il gençlik kolları başkanı Mehmet Fırat Kaya Bolu adliyesine giderek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Tarih başbakan Erdoğan’ı  diktatör olarak yazacaktır”
 Haber; Ayşe Muş

 

CHP Bolu il gençlik kolları başkanı Mehmet Fırat Kaya CHP Bolu İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Bolu adliyesine giderek Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. Adliye önünde basın mensuplarına bir açıklama yapan Kaya; “İçinden geçtiğimiz tarihi dönemeçte Türkiye ve dünya yeniden şekilleniyor. Adalet dağıtımı ve demokrasi birbirine paralel olarak liderlerin söylemlerine göre değil, toplumların beklentilerine göre gelişiyor. Bunu, ülkemiz Gezi Parkı direnişi ile bir kez daha anlamış ve idrak etmiş bulunuyor. Artık demokrasi ve adalet fötr şapkada, siyasi sembollerde, lider karizmasında değil, sokaklarda meydanlarda sözünü söyleyen kitlelerin omuzlarında yükselecek. Tabi ki kendi siyasi ekseninde, lider sultası oluşturmak isteyenlerse, faşizmin bekçisi konumuna düşeceklerdir. Tarih bu saatten sonra Recep Tayyip Erdoğan’ı diktatör olarak yazacaktır. Bizler halkın omuzlarından yükselen adalete ve kurumlarına güvenmek istiyoruz. Suçlu ortadadır, şikâyet ortadadır. Bu irade faşizmde vücut bulmuştur. Memleketimizin adalet dağıtan kurumlarına çağrımız var. Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘yargı görevini yapanı etkileme, kanunlara uymamaya tahrik’ suçlamasıyla yaptığımız başvuruyla Başbakan’ın yargılanmasını talep ediyoruz. Yürekli, onurlu aydın adalet mensuplarının adaletin gereğini yapacağına inanıyoruz. Erdoğan’ı yargılayacak yiğitler arıyoruz.” Dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2013, 20:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan kaya
hasan kaya - 8 yıl Önce

siz önce geçmişinize bakın terbiyesizler.sizin geçmiş iktidarlarınızda bu yaptıklarınızın 10/1 ini yapsaydınız şimdi ipte sallanıyordunuz.geçmişini bilmeyen geleceğe ibret olur.önce geçmişinizi öğrenin

adil ozcan
adil ozcan - 8 yıl Önce

bu cocuklar hic okula gitmedilermi yoksa bu cocuklara okuma yazmayi ogretmek lazim

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124