Tarihi Dosya Balabanda##hb_manset.gif

Bolu Belediyesi’nin “Alaaddin Yılmaz” döneminde uyguladığı tüm 18.madde uygulamaları gerekli inceleme ve araştırmaların yapılması için bir dosyada toplandı. Dosyayı önce AK Parti gurubunun daha sonrada İmar...

Tarihi Dosya Balabanda##hb_manset.gif

Bolu Belediyesi’nin “Alaaddin Yılmaz” döneminde uyguladığı tüm 18.madde uygulamaları gerekli inceleme ve araştırmaların yapılması için bir dosyada toplandı. Dosyayı önce AK Parti gurubunun daha sonrada İmar komisyonunun inceleyeceğini vurgulayan başkan Yılmaz; “Bu dosyanın içine bakmadım. Biz Bolu belediyesi olarak gizli kapaklı hiçbir işin içinde olmadık. Bu dosyada İpin ucu kime giderse gitsin gerekli olan bütün incelemelerin yapılmasını ve gereğinin yapılmasını istiyorum.” Dedi. Başkan Yılmaz daha sonra dosyayı Ak Parti Grup başkanvekili Burak Balaban’a verdi.

 

Bolu Belediyesi’nin 2013 yılı Ocak ayı birinci meclis oturumu yapıldı. Toplantı bitiminde konuşan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz “Belediye olarak 9.yılımıza girmenin kıvancını yaşıyoruz.18.madde uygulaması yüzünden çok sayıda dedikodu yapıldı.Çeşitli eleştiriler aldık.Şimdi 2004 yılından bu yana uyguladığımız 18.madde uygulamalarıyla ilgili bütün satış işlemlerini bir dosyaya topladık.Bu dosyayı birazdan Ak Parti Grup başkanvekili Sayın Burak Balaban’a vereceğim.Bu dosyanın içine bakmadım.Biz Bolu belediyesi olarak gizli kapaklı hiçbir işin içinde olmadık.Bu dosya önce AK Parti kurullarında görüşülecek.Daha sonra İmar komisyonuna gelecek.Bu dosyada İpin ucu kime giderse gitsin gerekli olan bütün incelemelerin yapılmasını ve gereğinin yapılmasını istiyorum.” Şeklinde konuştu.

 

Hukuk yolları açıktır

 

CHP’li meclis üyesi Erhan Beykoz ise ”Ortada hukuksuz bir şey bulunursa partinizin yetkili kurulları mahkemeye gidecek mi? Bunu net olarak öğrenmek istiyoruz “dedi. Yılmaz ise ortaya çıkacak olan sonuca göre gerekirse mahkemeye de müracaat edilebileceğini vurgulayarak; “Yanlış yapılan bir şey varsa bunu kamuoyunun öğrenmeye hakkı vardır.Hukuk bunun için vardır.Bu son derece aleni ve net bir çalışmadır.Hukuk yolları açıktır.Arkadaşlarımdan bunun gereğini yerine getirmelerini istiyorum.Tüm güçleriyle bu dosya üzerinde çalışsınlar.Eğer ucu birilerine dokunur ve gereğini yapmazlarsa bunun vebali onların üzerlerine olur.Şeffaf ve açıklık belediyemizin en önemli ilkelerindendir.” Dedi

 

 

CHP Grup başkanvekili Cahit Görüş;

“Bu talep belediye’de sıcak paranın kalmadığını gösteriyor”

 

Bolu Belediyesi’nin 2013 yılı Ocak ayı birinci meclis oturumunda mülkiyeti Bolu belediyesine ait olan Paşaköy mahallesindeki gayrimenkulün satışı ile Büyük cami mahallesinde bulunan 7 adet işyerinin satışı ile ilgili karar CHP gurubunun verdiği ret oylarına rağmen oy çokluğu ile kabul edildi. Bolu belediyesinin nakit ihtiyacının karşılanması için yurtiçi bankalarından 10.000.000 TL kredi alınmasıyla ilgili teklife de ret oyu veren CHP gurubu adına konuşan Grup başkanvekili Cahit Görüş “Dikkat edilirse gündem maddesinde “nakit ihtiyacı” ibaresi var. Daha önce yapılacak olan yatırımlar için kredi onayı istenirdi. Şimdi ise nakit para için onay isteniyor. Bu belediye’de sıcak paranın kalmadığını ve önceki dönemde çekilen kredilerin belediyeyi getirdiği durumu açıkça ortaya koyuyor. Belediyenin gelirlerinin ipotek altına alınarak istenilen bu talebe ret oyu veriyoruz” dedi. Karar oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Denetim komisyonu üyeleri belli oldu

 

Toplantıda denetim komisyonu üyeliği seçimi yapıldı. AK Parti gurubu Muzaffer Zengin ve Canan Akbay’ı önerirken CHP gurubu ise Erhan Beykoz’u önerdi. Yapılan seçimde Zengin ve Akbay 17 oy Erhan Beykoz ise 15 oy alarak denetim komisyonu üyesi oldular.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124