Tarım sigortası modelleri Bolu’lu üreticilere anlatıldı

Bolu'da üreticilere tarım sigortaları hakkında eğitim verildi.      Bolu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenledi....

Tarım sigortası modelleri Bolu’lu üreticilere anlatıldı

Bolu'da üreticilere tarım sigortaları hakkında eğitim verildi. 
     Bolu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda genel değerlendirmeler yapılarak, dünyada uygulanan tarım sigortası modelleri ile Türkiye'deki uygulamalar paylaşıldı. 
 Toplantıda açıklamalarda bulunan TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ramazan Kadak, tarımın Türkiye ekonomisindeki yeri ile devlet destekli tarım sigortaları sisteminin Türkiye'deki gelişimine ve önemine değindi.
 

Bolu'da satışı yapılan kimyevi gübreler denetleniyor
    Öte yandan Bolu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, gübre bayilerinin depolarından aldığı numuneleri, yetkili laboratuara gönderdi. Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, çiftçilerin kullandığı gübrelerin standart ve teknik düzenlemelere uygunluğunun saptanması amacıyla, Kimyevi Gübre Denetim Yönetmeliği kapsamında piyasa ve şikâyet denetimlerinin de devam ettiği belirtildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128