Taşhan kiraya çıkıyor

Bolu Belediye Meclisinin Haziran Ayı 2.birleşiminde Aşağı Taşhan ile ilgili olarak önemli bir karar alındı. Mecliste, imar Komisyonundan gelen raporların görüşülmesi sırasında Aşağı Taşhan ile ilgili rapor okundu. Raporda, Aşağı Taşhan’ın 10 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle bir işletmeciye kiralanması noktasında, meclis encümenine yetki verilmesi yönünde oy çokluğu ile karar alındı.

Taşhan kiraya çıkıyor

Haber: Semih BAYKAL

Bolu Belediye Meclisinin Haziran Ayı 2.birleşiminde Aşağı Taşhan ile ilgili olarak önemli bir karar alındı. Mecliste, imar Komisyonundan gelen raporların görüşülmesi sırasında Aşağı Taşhan ile ilgili raporun okunduğu sırada konu ile ilgili olarak bilgiler veren başkan Yılmaz; “Anıtlar Kurulundan çıkacak olan karar uyarınca, şartların uyması halinde burasını 10 yıllığına profesyonel bir işletmeciye yap-işlet-devret modeliyle kiralamak istiyoruz.  Gerekirse buranın işletmeciliğini belediye olarak biz üstlenebiliriz ama bu işi profesyonel kimselerin yapmasının daha doğru olacağını düşünüyoruz” dedi.

“OTANTİK YEMEKLERİN İKRAM EDİLDİĞİ BİR MEKÂNA İHTİYAÇ VAR” 

Bolu’nun aşçılar diyarı olarak bilinen bir yer olmasına rağmen özellikle şehir dışından gelecek olanlara hitap edecek ve otantik tarzda yemek sunumu yapabilecek mekânlar bazında ciddi bir sıkıntısı olduğuna dikkat çeken başkan Yılmaz; “ Bolu, 10 yıl öncesine oranla çok değişti ama halen eksikliğini duyduğumuz şeyler var. Diyarbakır’da olduğu gibi insanların sabah ve öğle ve akşam yemeklerinde tıklım tıklım doldurduğu, otantik yemeklerin ikram edildiği bir mekâna ihtiyaç var. Aşağı Taşhan bu açıdan özellikle mekân açısından uygun bir yer. Bu işlerin sağlıklı bir şekilde yürümesi çok önemli” ifadelerini kullandı. Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından konu ile ilgili olarak meclis encümenine ihale ile ilgili olarak yetki verildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2016, 13:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
İş yap baskan
İş yap baskan - 5 yıl Önce

Bolunun yetecek kadar lokantası var asıl bolumuzun adam gibi yollara düzgün kaldırımlara ihtiyacı var. İzzet Baysal caddesini bi düzeltin artık ya yamalı don gibi oldu bırakın taşhan kendi kimliğiyle kalsın yahuu. Allah allah otantik yapılır ilk başta sonra normale döner orası da hayret bişey ya asıl yapılacaklar varken ıvır zıvır işlerle uğraşma başkan

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

atil durumdaki bu yer çok daha güzel bir yer yapılmalı ve halkın aktif olarak kullanımına açılmalı

SIRADAKİ HABER

banner128