Taşkesti Belediyesi’ne ambulans verildi

İl Genel Meclisi’nde yılın ilk toplantısı gerçekleşti. Yaşar Yüceer Başkanlığında başlayan İl Genel Meclisi Ocak Ayı toplantılarının ilk oturumunda üç madde görüşülüp karara bağlandı.

 Taşkesti Belediyesi’ne ambulans verildi

İl Genel Meclisi’nde Ocak Ayı toplantıları Pazartesi günü başladı. İlk toplantıda üç gündem maddesi görüşüldü. Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşen toplantıda ilk olarak, İl Özel İdaresi demirbaş kayıtlarında bulunan 14 EZ 789 plakalı Ford Transit Ambulans aracın Taşkesti belediyesine devrinin yapılmasına karar veren meclis üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne İl Özel İdaresi bütçesindeki ödenek ile 1 adet araç satın alınması talebini oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale etti.

Toplantıda son olarak İl Özel İdaresinin 2015 yılında uygulanacak olan etüt ve rapor ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Meclis üyelerinin söz konusu raporu oy birliği ile kabul etmesi ile toplantı sona erdi.

Pazartesi günü başlayan İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantıları devam ediyor. Salı günü gerçekleşen oturumda üç madde görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıların Salı günü gerçekleşen oturumunda ilk olarak İl Özel İdaresi tarafından kiraya verilecek olan yeraltı ve kaynak sularına 2015 yılında uygulanacak olan su kiralama bedellerinin belirlenmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor görüşülüp karara bağlandı. Toplantıda ayrıca Mudurnu ilçesi Kurtlar Köyü Kabaçamarkası mevkiinde bulunan 1 pafta 609 parsel nosunda kayıtlı taşınmaz için hazırlanan tarım ve hayvancılık amaçlı 1/1000 ölçekli uygulama imar planının onanması ve Mudurnu ilçesi sürmeli Köyü 4 pafta, 8, 9, 10 ve 864 parsel nolu taşınmazlar için hazırlanan tarım ve hayvancılık amaçlı 1/1000 ölçekli uygulama imar planının onanması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü. Her iki raporda oy birliği ile kabul edildi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128