Taşkıran davasında yeni bir şey yok!

“İkna suretiyle irtikap” suçunu işlediği iddia edilen Yaşar Taşkıran’ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalması için görülen davada mahkeme hâkimi Taşkıran’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Taşkıran davasında yeni bir şey yok!
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın başdanışmanı Yaşar Taşkıran’ın tahliye talebiyle ilgili yapılan duruşmada, asıl duruşma günü olan 20 Ağustos tarihine kadar tutukluluk halinin devamına karar verildi. Yaşar Taşkıran’ın katılmadığı duruşmaya, Avukatları Sinan Barut ile Mustafa Özdemir katıldı. Avukatları Taşkıran’ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmaları için savunma yaparken, müşteki Uğur Aşçıoğlu’nun avukatı mahkemeye yazılı olarak vermiş olduğu savunmasında Taşkıran’ın tutuklu olarak kalmasını istediklerini belirtti. 

      

Ses kayıtları kriminale mi gönderilecek?

Daha önceki duruşmada ses kayıtlarının bilirkişi tarafından incelenmesine karar verilmişti. Dün yapılan duruşmada konuyla ilgili bilirkişinin gönderdiği raporda ses kayıtlarını sağlıklı bir şekilde çözecek donanıma sahip olmadığı belirtildi.Bunun üzerine ses kayıtlarının Ankara’ya kriminal laboratuvarına gönderilmesi gündeme geldi. 
      

 Duruşma 20 Ağustos günü
      

Taşkıran’ın avukatlarının duruşmada kendisini tahliye ettirebilmek adına çok güçlü bir savunma yapmalarına rağmen, tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmasını sağlayamadılar. Duruşmanın hâkimi 20 Ağustos’ta yapılacak olan asıl duruşma gününe kadar, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

 

Taşkıran mahkemeye katılmadı

 

Mahkemeye sanık Yaşar Taşkıran katılmadı. Dava’ya mahkeme hakimi ve Taşkıran’ın avukatları Sinan Barut ile Mustafa Özdemir katıldı. Uğur Aşçıoğlu’nun avukatı mahkemeye yazılı olarak dilekçe verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2013, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124