Tatil değil ızdırap

İlimizin tek Milli Parkı konumundaki Yedigöller Milli Parkını ziyaret eden günü birlik ziyaretçiler hafta sonu yaşadıkları trafik keşmekeşi nedeniyle deyim yerindeyse saç baş yoldular.

Tatil değil ızdırap

Haber&Foto; Erdal Tanrıverdi

Yedigöller Milli Parkını ziyaret eden tabiat severler kötü bir sürpriz ile karşılaştılar. Parkın girişinde sıkışan trafik nedeniyle kilometrelerce uzakta araçlarını bırakarak yürümek zorunda kalan vatandaşlar saatlerce sıkışan trafiğin açılmasını beklediler. Trafik keşmekeşine birde yetersiz personel kabusu eklenince işler içinden çıkılmaz bir hal aldı.

BİR DAHA GELMEM

Yedigöller Milli Parkını ziyaret için İstanbul'dan gelen ve parka ulaşmak için 6 kilometre yol yürümek zorunda kalan Meral Kılıç, "Biz büyük şehrin gürültüsü ve stresinden kaçalım diye tabiata geldik. Burada kaç saattir sıkışan trafik nedeniyle saçımızı başımızı yolduk. kilometrelerce yürümek zorunda kaldık. Geleceğimize geldiğimize pişman olduk. Dağ başında böyle bir trafik yoğunluğuyla karşılaşacağımızı rüyamızda görsek inanmazdık. Bir daha buraya gelmeyeceğime emin olabilirsiniz" dedi.

YETKİLİLER NEREDE

Parkı günü birlik ziyaret eden bir başka ziyaretçi olan Akif Türk isimli vatandaş ise, "Kayseri'den kalkıp saatlerce yol geldik. Yetmedi parkın girişinde üç saat trafiğin açılmasını bekledik. Yetmedi aracımızı bırakıp kilometrelerce yürümek zorunda kaldık. Tatile mi çıktık yoksa esir kampına mı geldik anlayamadık. Milli Parklar Genel Müdürlüğü bu durumun farkında değil mi. Bolu Milli Parlar Bölge Müdürlüğü neden önlem almıyor. Kapasite kaldırmıyorsa insanlar yolun başında uyarılarak resmen çile çekmeleri önlenemez mi" ifadelerini kullandı.

6000 ARAÇ GİRİŞ YAPTI

Yedigöller Milli Parkına hafta sonu 5895 araç ve 35 bin kişi giriş yaparak tarihi bir rekor kırdı. Parkta sadece iki alanda oluşturulan araç otoparklarının yetersizliği nedeniyle yol kenarlarına park eden otomobiller trafiği içinden çıkılmaz hale getiren en önemli unsur olarak göze çarpıyor. Park içerisinde görevli personel sayısının yetersizliği ve vatandaşların duyarsızlığı ise trafik sorununun çileye dönüşmesine neden oluyor. Konuya ilişkin olarak Milli Parklar Bolu Bölge Müdürlüğünün bir açıklama yapması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 4 yıl Önce

oldu canım o güzelim doğayı bozup sizin için oto park yapsınlar

turizmci.
turizmci. - 4 yıl Önce

yedigöller milli parkı dünyada tek. bu değerimizi korumak için milli parka araç girişi yasaklanmalı. 5 km. öncesinde bulunan yaylaya araçlar parkettirilip, buradan bir kaç minibüse sürekli ring seferler yaptırılmalı. örnek trabzon sümela.

h.tok
h.tok - 4 yıl Önce

yedi göllere bir gittim bi dahada gitmem rezillik resmen

gkhn
gkhn - 4 yıl Önce

ne alakası ve doğayı bozmakla insanlar araçlarını yol kenarına park edince o güzelim doğanın görüntüsü bozulmuyor mu bu değerimizi korumak adına ne gerekiyorsa yapılmalı dünya bunu nasıl yapıyor takip edilmeli ben bir gün kamp yaptım hiç ışık yoktu kamp yeri olarak belirlemişsin hiç kampçıların ihtiyaçları düşünülmemiş abantın kamp alanı böyle değil

SIRADAKİ HABER

banner124