TBMM Başkanı’na ADD’den suç duyurusu

‘Laiklik yeni anayasada olmamalıdır’ diyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman hakkında, Atatürkçü Düşünce Derneği Bolu Şubesi, Başkanları Celal Arslan önderliğinde Bolu Adliyesine gelerek suç duyurusunda bulundular.

TBMM Başkanı’na ADD’den suç duyurusu

Haber: Semih BAYKAL

TBMM gündeminden hiç düşmeyen Yani Anayasa konusunda geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yaparak ‘Laiklik yeni anayasada olmamalıdır’ diyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a Bolu’da bulunan Sivil toplum kuruluşları tepki göstermişti. Bu tepkilerin yanı sıra Atatürkçü Düşünce Derneği Bolu Şubesi de Başkanları Celal Arslan önderliğinde Bolu Adliyesine gelerek TBMM Başkanı İsmail Kahraman hakkında suç duyurusunda bulundu. Başkan Celal Arslan TBMM Başkanı İsmail Kahraman hakkında yaptıkları suç duyurusunun ardından basın açıklaması yaptı.

“LAİKLİK CUMHURİYETİMİZİN OLMAZSA OLMAZLARINDANDIR”

Arslan yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; “ TBMM Başkanı İsmail Kahraman bir iki gün önce Anayasa’da laikliğin olmamasına yönelik yaptığı açıklamalara karşı şubemizin görüşlerini yaptığımız basın açıklaması ile kamuoyuna duyurmuştuk. Genel merkezimizde bu açıklamalar üzerine bir değerlendirme yaptı. Yaptığı değerlendirmeler sonrasında Sayın İsmail Kahraman’ın Devlet yönetim hiyerarşisinde, devletin cebir gücünü elinde bulunduran çok önemli bir makamda bulunduğu tespitini yaptı. Laiklik Cumhuriyetimizin olmazsa olmazlarındandır. Buna yönelik olarak yapılacak söylemlerde pişmanlıklarla ve özür dilemelerle geçiştirilemeyecek kadar da önemlidir. Nihayetinde Genel Merkezimizin bu konudaki duyarlılığını ortaya koymak adına, Genel Merkezimizin hukukçuları tarafından hazırlanan ortak bir suç duyurusu metnini biz burada kişisel olarak Cumhuriyet Baş Savcılığına sunmuş bulunmaktayız. Talebimizde, şüpheliler hakkında kamu davası açılması hakkında ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini saygıyla talep ettik. Bizim bu suç duyurularımız Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından birleştirilmek ve değerlendirilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilecektir”  diye söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128