Tecavüzden çarpık ilişkiler çıktı

Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen tecavüz davasında tam bir rezillik yaşandı. Sanık, mağdur, tanık, anne ve baba olmak üzere herkes eteğindeki taşları döktü. Ortaya da büyük bir utanç tablosu çıktı.

Tecavüzden çarpık ilişkiler çıktı

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

2014 yılında o dönem 13 yaşında olan Z.Y’ye tecavüz ettiği gerekçesiyle 3 ay önce tutuklanan ve hakkında dava açılan 2 çocuk babası 19 yaşındaki E.K’nın duruşmasına başlanıldı. Olayın 4 yıl önce yaşandığını ve Z.Y’ye zorla tecavüz etmediğini belirten E.K., savunmasında şunları söyledi; “Ben Karabük’te oturuyorum. 4 yıl önce Z.Y., benim telefon numaramı bir yerden bulmuş olacak ki beni aradı ve Bolu’ya davet etti. Benden ilişkiye girmek istediğini belirterek 200 TL’de para getirmemi söyledi. Bende bunun üzerine Bolu’ya geldim. Gölyüzü Mahallesinde buluştuktan sonra, arabamla Atatürk Orman Parkına gittik ve aracın arka koltuğunda kendi rızasıyla ilişkiye girdik. Cebimde bulunan 70 TL’yi de kendisine verdim. Yıllar sonra Z.Y. bana sosyal paylayım sitesi olan facebook’tan arkadaşlık isteği gönderdi bende görüşmeye devam etti. Zorla tecavüz etmedim. Niye yıllar sonra bana karşı dava açtı. Bunu da anlamış değilim. Ablası ile de duygusal ilişkimiz oldu” dedi.

BENİ ABLAM GÖNDERDİ

Şu an 17 yaşında olan Z.Y.’de başından geçenleri şöyle anlattı; “Olay günü evli olan ablam beni E.K.’nin yanına gönderdi ve kendisinden 200 TL alıp gelmemi istedi. Bende, sanıkla buluştum. Bana zarar vereceği hiç aklıma gelmezdi. Aracıyla gelmişti ve Atatürk Orman Parkına gideceğimizi arka koltuğa oturmamı istedi. Bende bindim ve biraz gittikten sonra aracı durdurdu, arka koltuğa yanıma gelip, aracın kapılarını kilitledi. Bana zorla tecavüz etti. Bağırmama rağmen kimseye sesimi duyuramadım. Tecavüz sırasında, ablam kocasından sakladığı gizli bir hattan beni aradı, bende, ‘Abla yetiş tecavüze uğradım’ dememe rağmen, telefonu yüzüme kapattı”

4 YILDIR ACI ÇEKİYORUM

Uğradığı tecavüzden dolayı, psikolojik tedavi gördüğünü de belirten Z.Y., “Korkumdan 4 yıl boyunca sustum. Her gece rüyalarıma giriyordu o geceki çirkinlikler. 3 ay önce durumu yengeme anlattım o da, anne ve babama söyledi. Sonra da tutuklandı. Kendisinden şikayetçiyim. Bu acıya daha fazla dayanamazdım” dedi.

ABLAMLA İLİŞKİYE GİRİYORDU

13 yaşındayken evli olan ablası N.C’nin evine zaman zaman gittiğini ve ablasının çocuğuna baktığını da belirten Z.Y., şok açıklamada bulunarak; “Tecavüze uğradığım gün ablam beni, sanığın yanına gönderdi. Benim ablam, kocasını aldatan birisi. Para karşılığı erkeklerle birlikte olan birisidir. Kocası işe gittiğinde, bana çocuğunu bırakıp, erkeklerle para karşılığı ilişkiye girmek için evden giderdi. Bana tecavüz eden bu sanık dahi bazı zamanlar eve gelir. Ablamla ilişkiye girerdi. Daha önceden hiç tanımadığım ve görmediğin bazı erkeklerde eve gelip giderdi. Bu olayı bile yıllarca sakladım. Ama, daha fazla acı çekmemek için her şeyi anneme ve babama anlattım”

N.C’DE KIZ KARDEŞİNİ SUÇLADI

Duruşmaya tanık olarak çağrılan N.C., yeminli tanık ifadesinde tecavüze uğrayan kız kardeşini suçlayarak, “Benim kız kardeşim gördüğünüz gibi biri değil. Sık sık evden kaçan birisi. Bu güne kaş kişiyle nişanlandı size anlatsın. Hatta babam bile ona düğün yapar gibi nişan yaptı. Hepsini de para karşılığı yaptı. Şimdi de öğreniyorum ki daha 17 yaşında olmasına rağmen evlenmiş. Ben sanığı bile hiç tanımam, kendisin ilk kez burada görüyorum. Ben evli barklı, bir çocuk annesiyim. Eşimde geceleri çalışmaz, gündüz çalışır. Bana iftira atıyor kız kardeşim” dedi.

EVLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

13 yaşındayken zorla kendisine tecavüz edildiğini iddia eden ve şu an 17 yaşında olan Z.’Y’nin veli olduğu ortaya çıktı. Bu güne kadar kimseyle ilişkiye girmediğini ve geçen yıl evlendiğini itiraf eden Z.Y., “Baskılardan ve yaşanmışlarımdan bıktığım için geçen yıl sevdiğim birisiyle evlendim. Kesinlikle çok kişiyle nişanlanmadım. Bir kez nişan yaptım, nişanlım ve ailesi tecavüze uğradığımı öğrenince nişanı attı, o kadar”

BABANIN GÖZYAŞLARI

Öz kızına tecavüz eden E.K.’denşikayetçi olduğunu söyleyen baba C.Y.’da duruşmada gözyaşlarını tutamayarak; “Bu çirkin olayı 3 ay önce gelinimden öğrendim. Ama, 4 yıldır kızın bunalımdaydı, sürekli bağırıp çağırıyordu. Dengesi bozulmuştu. 3 yıl boyunca kızımı psikologlara getirip, götürdüm. O da benim kızın diğeri de benim öz kızım. Evli olan kızımın, erkeklerle ilişkiye girdiğini, tecavüze uğrayan kızımdan öğrendim ve olayı öğrendikten sonra da bu kızımla görüşmelerimizi kestik. Ben sadece, küçük kızıma tecavüz eden bu şahsın, cezalandırılmasını istiyorum. Evli kızımı da Allah’a havale ediyorum. Küçük kızım yıllarca çok zorluklar çekti” diyerek gözyaşları döktü. Anne E.Y.’de, sanıktan şikayetçi olduğunu ve evli kızının, ereklerle ilişkiye girdiğini hem kızından hem de bazı komşularından öğrendiğini dile getirdi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık E.K’nin tutukluluk halinin devamına, eksik evrakların ve diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 27 Aralık 2018 tarihine ertelenmesine karar verdi. Duruşma sonrası evli abla ile tecavüze uğrayan kız kardeş arasında sözlü kavga meydana geldi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 00:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
nuyjAJFKHÇ
nuyjAJFKHÇ - 9 ay Önce

cafer uzunrygkfdndj yajnfmgmm azerf qaerdghchnj afchncgj adg kfnaech nafgvbkbcujbhk azroüazlş

SIRADAKİ HABER

banner129