Tedavi için yardım kampanyası başlatıldı

Dört yıl önce evinde baygın vaziyette bulunduktan sonra götürüldüğü hastanede altı saat yoğun bakımda kalan ve daha sonra yapılan tetkikler sonucu iyi olduğu söylenerek taburcu edilen Abdülkadir Tok için yardım kampanyası başlatıldı.

Tedavi için yardım kampanyası başlatıldı

Haber: Ceylan Beykoz

Bolu’da yaşayan Abdülkadir Tok dört yıl önce evinde birden fenalaştı. Hemen hastaneye kaldırılan Tok yapılan tetkikler sonucu iyi olduğu söylenerek hastaneden taburcu edildi. 15 gün sonra tekrar fenalaşan Abdülkadir Tok, bundan sonra bir daha ayağa kalkamadı. Dört yıl boyunca Alzheimer, zehirlenme, zatürree, epilepsi gibi farklı tanılar konularak yanlış tedavilere maruz kalan Tok, bu süreçte bir de hastanede enfeksiyon kaptı. Hidrosefali ve hastane enfeksiyonu nedeniyle “ensefalopati” hastalığına yakalanarak yutma, konuşma ve hareket etme kabiliyetlerini kaybeden Tok için ailesi umudu İstanbul’daki bir özel hastanede buldu. Ailesinin hayatta tutmayı başardığı Tok, eğer tedavi masrafları karşılanabilirse uygulanacak tedaviyle eski haline dönebilecek. Ailesi sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @babam_icin_elele sayfasından seslerini duyurmaya çalışıyor.

Valilik kanadıyla yardım hesabı açıldı

Babasının sağlığına kavuşması için her şeyi yapacağını söyleyen ve yardım isteyen kızı Nurgül Tok; “Babamı ilk hastaneye götürdüğümüzde doktor ‘Bunun motoru yanmış, eve götürün, 1-2 gün yaşar, ölür’ dedi. Hastane mikrobu her yerini sardı. Boğazına nefes alması için, midesine ise beslenebilmesi için delikler açıldı. Çabamızla bunlara ihtiyaç duymayacak vaziyete geldi. İl il, hastane hastane gezdik. Kendi imkanlarımızla evimize bir yoğun bakım sistemi bile kurduk. Sürekli ilaç ve oksijen tedavisi görüyor. İstanbul’da bir özel hastane uygulayacakları tedaviyle bir yıl gibi bir sürede babamın eski haline dönebileceğini söyledi. İlaçları yurtdışından geliyor. Artık tedavi masraflarını karşılayamaz hale geldik. Hastanedeki tedavisinin aylık maliyeti 25 bin lira. Bunun için de Bolu Valiliği onayıyla bir yardım hesabı oluşturduk. Hastalık hepimizin kapısında olabilir. Eminim damlaya damlaya göl olacaktır” dedi.

Yardım için IBAN TL Hesabı: TR15 0001 0000 5045 3265 0050 15 Nursel Tok-Samet Tok

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner128

banner129

banner124