Tehlikenin farkında mısınız?

Bolu belediyesi tarafından bu yıl yapımı tamamlanan ve yaklaşık 32 milyon lira civarında bir maliyete mal olan katlı otopark olası bir facianın eşiğinde.

 Tehlikenin farkında mısınız?

Otopark alışkanlığının kazanılması için Bolu halkına ücretsiz olarak hizmet vermekte olan katlı otoparka LPG'li araçların giriş yapması yasak olmasına rağmen her gün birçok insan LPG'li araçlarını otoparka park etmekte. Otoparkın girişinde bulunan LPG'li araç giremez tabelasından başka hiçbir güvenlik önlemi olmaması ve araç sahiplerinin ciddiyetin farkında olmaması tehlike yaratıyor. Otopark içinde bulunan havalandırmaların çalışmaması, araçların giriş çıkışlarını kontrol eden hiç bir güvenlik görevlisinin olmaması, kontrol merkezinin bulunmaması ve içerdeki yoğun gaz kokusu olası bir patlamaya adeta davetiye çıkarıyor. Belediye tarafından 31 milyon 250 bin Türk lirası gibi büyük bir paraya mal olarak yapılan katlı otoparkta oluşacak bir patlamanın bomba etkisi yapacağı ve sonuçlarının nasıl bir tabloyu çıkaracağı da merak konusu.

 

LÜTFEN DİKKAT EDELİM

 

Araç sahiplerinin her ne kadar araçlarını caddelere gelişigüzel park etmektense otopark kullanmayı tercih etmeleri Bolu için güzel bir görüntü olsa da, uyarı levhalarına aykırı hareket eden araç sürücüleri büyük bir faciaya kapı aralıyorlar. Ayrıca, otopark giriş ve çıkışında hiçbir görevlinin uyarıcı tabela olmasına rağmen LPG’li araçları denetlememesi de ayrı bir merak konusu oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 09:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
serkan öztürk
serkan öztürk - 6 yıl Önce

katlı otaparkta hırsızlık olaylarıda oluyor benim aracın teybinide çaldılar belediyeye dilekçe verdim dilekçemi yırtmışlar uyan alahaattin yılmaz uyan

SIRADAKİ HABER

banner128