Tehlikeyi Görmek Gerekir

Erol YILDIZ yazdı...

Tehlikeyi Görmek Gerekir

Kendi elimizle tuzağa düşüyoruz. İnsan hakları ilkelerine sığınarak yaptığımız her şey bir gün gelip tepemize binecek. Olanların gözle görülen yanı herkesçe bilinir hale geldi. Bunlardan en önemlisi terörün en üst seviyede seyreder olması korkunun en büyüğünü oluşturuyor. Turizme vurulan darbe. Bunu hiçe saymamak gerekiyor. Biz hala bildiğimizi okuyarak, vatanımızı zaten karışık olan mozaikten karma karışık hale getiriyoruz.

Bu ülkede yaşayan hiçbir vatandaş, insan haklarına saygısızlık yapacak derecede değil. Fakat dışarıdan gelen her kişiye insani yardım yönü ele alınarak yapılacak iyilik, keyfiyete göre yapılırsa doğacak her türlü sıkıntı bu işi körükleyenin günahıdır. Yüksek derecede ekonomik yaptırım bir kenara işin manevi yönü bence çok daha vahim bir konuya işaret ediyor.

En önemli konu insanların dini düşünce ve ibadetleri kişilerinin özelindedir. İsteyen istediği şekilde dini düşüncesini yerine getirir. Fakat dışarıdan insani anlamda gelen her kişiyi, ülke içinde serbest halde bırakırsanız sonucuna da katlanmak gerekir. Memleketin bütünüme zarar verir. Gerçek hüviyetinden uzaklaştırırsınız.

Dışarıdan gelen her göçmen benim anlayışıma göre kamplarda barındırılmalıdır. Bu böyle olmasa takibi zor hale gelen ve beraberinde bir çok olayın yaratıcılığı üstlenmiş oluruz. En önemlisi demin de bahsettiğim gibi terörün bir numaralı körükleyicisi haline dönüşürüz. Resmi olarak yapılacak her şeye ben karşı değilim. Hiçbir vatandaşımız da bu işe karşı değildir. Takip edilemeyen göçmen hareketleri bir çok konuda zararı da beraberinde getirecektir. Din tüccarları piyasada istediği gibi işini yapacaktır. İnsanların kaosa girmesine vesile olunacaktır. Bunun bir de farklı yönünü düşünmek gerekir. Siyasi olarak ülkemize giriş yapan ve başıboş olarak halkın içinde dolaşan biri, her türlü yapılanmanın içinde olabilir. Misyonerlikten tutun, onun kisvesine sığınıp da uyuşturucu satarak gençleri zehirleyene kadar her türlü belayı getirir. Çantasında misyonerliğin gereği olan evrakları bulundurur, el altından uyuşturucu satarak gençleri kötü alışkanlığa iter. Gençleri para ile farklı kanallara yönlendirir. En kötüsü ise teröre destek sağlayarak, canımızı acıtır.

Avrupa son yaptığı anlaşmalarla neden kaçak göçmenleri yurdumuza geri yollayarak yerine kamptan bire bir göçmen alıyor? İşte konu bu. Hem kaçağı önlemek, hem de bu gibi sıkıntılardan kurtulmak için. Biz ise sal çayıra Mevla kayıra diyerek, kimin ne olduğunu bilmediğimiz insanları aramızda barındırıyoruz. Bence tehlike buranın tam özünde. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2016, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128