Tek vatan, tek millet, Tek bayraktan taviz yok!##hb_manset.gif

AK Parti Ankara Milletvekili Bülent Gedikli, çözüm sürecinde toprak bütünlüğüyle ilgili hiçbir pazarlığın söz konusu olmadığını söyledi. Çözüm sürecine...

Tek vatan, tek millet, Tek bayraktan taviz yok!##hb_manset.gif

AK Parti Ankara Milletvekili Bülent Gedikli, çözüm sürecinde toprak bütünlüğüyle ilgili hiçbir pazarlığın söz konusu olmadığını söyledi. Çözüm sürecine yönelik çalışmaları ve sürecin haritasını anlatmak için geldiği geldiği Bolu'da konuşan Gedikli, "Seviyesiz bir muhalefetle karşı karşıyayız. Bunlara aslında 'fuzuli şagil' demek lazım. Bildiğiniz gibi bulunduğu yerde boş işlerle uğraşanlara bu isim verilir." Dedi.

 

 

AK Parti Ankara Milletvekili  Bülent Gedikli, çözüm sürecine yönelik çalışmaları ve sürecin haritasını il teşkilatlarına aktarmak üzere Bolu'ya geldi. Kalıcı Konutlar Mahallesi'ndeki bir camide cuma namazını kılan Bülent Gedikli, ardından Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde partililerle bir araya geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kürsüye çıkan Gedikli, burada yaptığı konuşmada muhalefete yönelik sert eleştirilerde bulundu.Türkiye'de yıllarca egemen olanların üstün olduğu bir dönem yaşandığını belirten Gedikli, şimdi hukukun üstün olduğu ve makûs talihin değiştiği bir dönemin başladığını kaydetti. Gedikli, o dönemlerde hukukun belirli zümreler için işleyen bir mekanizmadan ibaret olduğunu savundu.

 

Muhalefet karalama kampanyası yürütüyor

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çatısı altında yaşanan kürsü işgalleri ve kavgalara da değinen Gedikli, "Şu muhalefetin neler yaptığını televizyonlarınızdan izliyorsunuzdur. Meclis'te milletvekillerine saldırıp kürsü işgal ediyorlar Meclis başkanına saldırıyorlar. Bunları milletimizin sorunlarını çözecek kararları alamayalım diye yapıyorlar. Meclis'i çalıştırmayalım diye yapıyorlar. Muhalefete söylüyorum. Sizin işiniz şov yapmak küfretmek mi? Elbette değil. Sizin işiniz ülkemizin, milletimizin sorunlarına çare aramak ve bunları Meclis'in gündemine getirmektir. Eğer bunu yapmayacaksanız o zaman neden gelip Meclis'te bu sıralara oturuyorsunuz? Neden milletten oy istiyorsunuz? Maalesef Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş bir saldırı provokasyon, karalama kampanyası yapan seviyesiz bir muhalefetle karşı karşıyayız. Bunlara aslında 'fuzuli şagil' demek lazım. Bildiğiniz gibi bulunduğu yerde boş işlerle uğraşanlara bu isim verilir." Dedi.

 

Toprak bütünlüğümüz ile ilgili

pazarlık söz konusu değildir

 

Çözüm süreci ile birlikte halkın endişeye kapılması için birçok asılsız iddiaların ortaya atıldığını söyleyen Gedikli, "Bu bir karalama kampanyasıdır. Bu odaklar 28 Şubat'ta, 12 Eylül döneminde sahnede olan odaklardır. Bu odaklar Anadolu çocuklarının ülke yönetiminde söz sahibi olmasını istemeyen odaklardır. Bunlar İslamın birleştirici özelliğinin sadece köylerde kalmasını şehirlere ve batıya yayılmasını istemeyen odaklardır. Bunları iyi bilin, iyi tanıyın. Çözüm süreci terörü devre dışı bırakmaya ve demokratik siyaseti de öne çıkarmaya çalışan bir süreçtir. Toprak bütünlüğümüz ile ilgili hiç bir pazarlık söz konusu değildir. Ne pazarlık ne taviz ne geri adım atma bizim kitabımızda olmaz. Gönlünüz rahat olsun. Sizin onaylamadığınız bir şeyi yapmayız. Tek vatan, tek millet, tek bayraktan taviz vermeyiz." ifadelerini kullandı. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti. 

 

Gedikli, Başkan Vekili Haluk İnceler’i ziyaret etti

 

Çözüm sürecine yönelik çalışmaları ve sürecin haritasını il teşkilatlarına aktarmak amacı ile Bolu’ya gelen Ak Parti Ankara Milletvekili Bülent Gedikli, Belediye Başkan Vekili Haluk İnceler’i ziyaret etti İnceler, Bülent Gedikli’ye Bolu ve Bolu Belediyesi’nin çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. İnceler, şehirde büyük bir altyapı çalışması gerçekleştirerek bunu tamamladıklarını, şu anda hızla üst yapı çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. İnceler konuşmasının devamında Ak Parti Ankara Milletvekili Bülent Gedikli’ye, Kültür Park, Kent Meydanı, İzzet Baysal Caddesi başta olmak üzere belediye tarafından hayata geçirilen projeleri anlattı.

 

Gedikli, BTSO ve BESOB’u ziyaret etti

 

AK Parti Ankara Milletvekili Bülent Gedikli, teröre karşı oluşturulan çözüm sürecini tüm ayrıntılarıyla parti teşkilatlarına anlattığı istişare toplantısının ardından, Bolu’daki mesaisini Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ziyaretleri ile sürdürdü.

 

Gedikli, çözüm sürecini anlatmak üzere, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Kooperatifini ziyaret etti. İlk ziyaret durağı saat 16.00 sıralarında TSO’ya olan Gedikli, burada Başkan Emin Semercioğlu’nun yurtdışında olması nedeniyle TSO Meclis Başkan Vekili Yahya Günay ve Meclis üyeleri tarafından karşılandı. TSO Meclis Toplantı Salonu’nda konuşan Gedikli, Türkiye’nin terörle mücadele kapsamında bugüne dek 600 milyar dolar kaynak harcadığını söyledi ve bu kaynakla 10 adet Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP)’nin hayata geçebileceğini belirtti. Çözüm sürecinin terörü bitirmeye yönelik oluşturulmuş güçlü bir panzehir olacağının altını çizen Gedikli, bu sürecin halk tarafından doğru anlaşılması gerektiğinin altınız çizdi. Gedikli, çözüm sürecini anlatmak üzere gerçekleştirdiği bir başka ziyaret ise, Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) idi. Burada birlik başkanı Tahir Gayret ve birliğin diğer yöneticileri tarafından karşılanan Gedikli, burada da sürece ilişkin mesajlar verdi. Çözüm sürecinin, terörle mücadele de geri adım atmak anlamını asla taşımadığını ifade eden Gedikli, sürecin terörü bitirmek üzere oluşturulduğunu söyledi. Türkiye’nin uzun yıllardır terör yüzünden büyük zararlara uğradığını dile getiren Gedikli, süreçle birlikte akan kanın duracağına inandıklarını belirtti.

 

Gedikli, Yukarı çarşı esnafını ziyaret etti

 

Bolu’ya gelen AK Parti Ankara Milletvekili Bülent Gedikli Yukarı çarşı esnafını ziyaret etti. Sokakta karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet eden Gedikli, halka Çözüm Süreci ile ilgili bilgiler vererek vatandaşların kafalarındaki soruları da cevapladı. AK Parti olarak bu sorunun çözümü için taşın altına ellerini koyduklarını söyleyen Bülent Gedikli, Bolu’da gözlemlediği havanın olumlu olduğu, vatandaşın Çözüm Sürecine destek verdiğini ifade etti. Gedikli, Yukarı çarşı esnafını ziyaret ettikten sonra Bolu’dan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER