Tekrar ediyoruz; “Tek derdimiz Bolu'nun menfaatleri”

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Tahsin Mert Karagöz, Bolu Karacasu'daki Orman Genel Müdürlüğüne ait arazinin ihalesi ile ilgili yaptığı açıklamaların AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun tarafından sarptırılarak kullanıldığını söyledi.

Tekrar ediyoruz; “Tek derdimiz Bolu'nun menfaatleri”

HABER: FARUK ÇİDEM

CHP Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Tahsin Mert Karagöz “Karacasu'da bulunan arazi için tüm siyasi partiler hep birlikte hareket edelim” diyerek yaptığı açıklamanın AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun tarafından “Bolu'nun yatırımına hançer vuruyorlar” şeklinde yorumlanmasına sert tepki gösterdi.

Mert yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Biz önceki hafta yaptığımız açıklamada açık bir şekilde belirttik.  Bizim söylemlerimiz tamamen Bolu'nun menfaatleri doğrultusunda oldu ve dedik ki; 'Cennet Kent'imiz Bolu için hep birlikte hareket edelim.' Tekrar aynı şeyleri söylüyoruz diyoruz ki, Biz bu projeye karşı değiliz, destekliyoruz. Bolu'nun bu projelerde yer almasını istiyoruz ama yatırımının da Bolu'da kalmasını istiyoruz. Orman Genel Müdürlüğü'nün İlimiz Bolu'nun Karacasu Bölgesinde ki 53.036 dönüm araziyi kapalı ihale karşılığında Ankara'da ihaleye çıkartıyor. Bolu Karacasu’da Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 53.036 dönüm arazi yıllar öncesinde, Karacasu Belediyesi tarafından turizm alanı olarak paftalara işlenmişti. İşletme ve lojmanların bulunduğu 53.036 dönüm arazi 12 milyon bedelle Bolu’da ki bölge müdürlüğüne bina yapımı karşılığı 2 kez Bolu’da ihaleye çıkmıştı. Şimdi ise, 27 Ocak’ta Ankara’da ihaleye çıkıyor. 53.036 dönüm arazinin satışına karşılık, Kütahya’da 9.250 metre kapalı alanı bulunan Orman Bölge Müdürlüğü idari binası, 13 Ha. sahanın yolları ve ihatası, 1.350 metre kare kapalı alanlı Çavdarhisar yangın acil durum ünitesinin projeleri anahtar teslimi yapılmak kaydıyla verilecek. Biz Bolu'nun bu projelerde olmasını tabi istiyoruz ama bu projelerin katkısının da İlimiz Bolu'da kalmasını istiyoruz, bizim ortak amacımız Bolu ve Bolu'nun çıkarları olmalı.”

“KİME KATKI SAĞLADIĞINI GÖRECEĞİZ”

Bu projeden Bolu'muza mı katkı çıkacak yoksa başkalarına mı, hep birlikte göreceğiz. Sayın Erçoşkun şunu da bilmelidir ki; Biz tüm siyasi partilere birliktelik çağrısı yaptık. Söz konusu Bolu ve Bolu'nun menfaati ise hep birlikte olalım istedik ama siz yanlış anlayıp çağrımızı eleştirmişsiniz. Keşke bu çağrıya bizim için değil sizinde seçim bölgeniz olan güzel memleketimiz Bolu için destek olsaydınız. Biz size açıklamalarınızda bulunan hiçbir şeyi sormadık ama açıklama yapmak istiyorsunuz. Bu arazinin neden 5 kat daha fazla değere ihaleye çıkacakken sadece 12 milyon liraya ihaleye çıktığını, neden bu katkı payının Kütahya Çavdarhisar'daki binaları yaptırmaya kullanılacağının ihale sözleşmesinde yazıldığını açıklayın. Bize Çankırı'dan, Bursa'dan, Konya'dan bir arazi satılıp değeri karşılığında bir yatırımın Bolu'ya gelmediğini lütfen açıklayın. Şüphesiz halkımız bu arazi için kimlerin Bolu'yu düşündüğünün kimlerin sessiz kaldığının cevabını verecektir. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 19:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
isimsiz
isimsiz - 5 yıl Önce

ihaleyi muhittin palazoğluna verecekler

SIRADAKİ HABER

banner128