Teleskoplu Hırsız

Bolu’da girdiği bir evden teleskop çalan ve çaldığı bu teleskopla Çakmaklar Çamlığı mevkiinde bulunan lüks villaları gözetleyip, kimsinin olmadığını tespit ettikten sonra hırsızlık yapan zanlı ayakkabı izinden bulundu. Soyulan villalarda hiçbir kamera bulunmamasına rağmen Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu’nun Dedektif Şahinleri, zanlıyı ayakkabı izinden yola çıkarak yakaladı. Zanlının evinde çok sayıda av tüfeği de ele geçirildi.

Teleskoplu Hırsız

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosunun Dedektif Şahinleri büyük bir başarıya daha imza attı. Bu güne kadar hırsızları hiç pençelerinden kaçırmayan Şahinler bu seferde kendini uyanık sanan ve hırsızlık yapacağı villaları çaldığı teleskopla izleyip sonra olayı gerçekleştiren ve bu suçtan dolayı çok sabıkası bulunan C.Ş. isimli zanlıyı ayakkabı izinden bularak yakaladı.

Dedektif Şahinler, daha önceden yaptığı hırsızlıklar döneminde zanlının ayakkabı izini almış ve bunu delil olarak saklamıştı. Ne var ki aynı hırsız olay gününde de aynı ayakkabıyı giyince Şahinlerin pençesinden kurtulamadı. Çakmaklar Çamlığı mevkiinde iki adet lüks villayı yine çaldığı teleskopla izleyip, daha sonrada kimsenin olmadığı sırada villalara girip av tüfeği, televizyon, bakır hediyelik eşyaları çalıp bunları satan C.Ş, yapılan takip sonucu yakalanarak gözaltına alındı. İfadesinde suçlarını itiraf eden zanlı dün Savcılığa sevk edildi. Şahinler, olayda kullanılan teleskopu suçta kullanılan delil olarak savcılığa sundu. Yetkililer lüks villalarda hiç güvenlik kamerasının olmamasının hırsızlara davetiye çıkarttığını ve önlem alınmasını tavsiye ettiler.Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128