TEOG'da dereceye girenler ödüllendirildi

Bolu Valisi Aydın Baruş Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçişikinci dönem sınavında il çapında yapılan değerlendirmede ilk üç sıraya giren öğrenciler ile bir araya gelerek başarılı öğrencilere hediyeler verdi.

TEOG'da dereceye girenler ödüllendirildi
Bolu Valisi Aydın Baruş'un makamında düzenlenen programa başarılı öğrencilerin yanı sıraİl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciaileleri dekatıldı.

29-30 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen ikinci dönem TEOG sınavında 120 sorudan 120'sini yaparak Bolu birincisi olan Mengen Atatürk Ortaokulu Öğrencisi Sıdıka Selin Demir, 119 soruyu yaparak ikinci olan İzzet Baysal 50. Yıl ortaokulu öğrencisi Reyhan Sıla Erdoğan, yine 119 soruyu yaparak üçüncü olan Gökçesu Ortaokulu öğrencisi Ömer Yasin Yılmaz hediyelerini Bolu Valisi Aydın Baruş'tan aldılar.

" İNŞALLAH BOLU ADINA BAŞARILI OLAN GENÇLERİMİZİN ADINI DAHA ÇOK DUYARIZ"

Hediye takdiminin ardından bir süre başarılı öğrencilerle sohbet eden Vali Baruş lisede ve üniversitede öğrencilere nereleri hedeflediklerini sordu ve bazı tavsiyelerde bulundu. İleride yapmaktan memnuniyet duyacakları yönde meslekler seçmelerini öğrencilere tavsiye eden Vali Baruş, "Sizler için şimdi liseler önemli ama ileride üniversiteye gideceksiniz. İçinizden neyi okumak istiyorsanız onu okuyun ve sevdiğiniz mesleği yapın. Hedeflerinizi buna göre belirleyin. Bu çalışkanlığınızdan dolayı ve Türkiye çapında Bolu adını öne çıkartmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Allah bu başarılarınızı daim etsin. Umarım ileriki yıllarda da güzel yerlere gelirsiniz, belirlediğiniz hedeflere ulaşıp güzel ömür sürer ve vatana millete hayırlı  birey olursunuz. Ama çalışmaktan hiçbir zaman yılmayın. Çünkü hayat demek, çalışmak demek. Çalışmak deyince de kimse yılmasın. İnsan çalışırken de dinlenebiliyor. Çabalarınızı devam ettirin. Sizlerle birlikte eğitim öğretime katkı sunan çok değerli öğretmen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Sizlerin emeğinizin sonucunu hemen gördüğünüz için mutlu olduğunuzu biliyorum. Siz ortada eserleri olan insanlarsınız. Siz insan inşa eden, öğrencilerin mutluluğu ile mutlu olacak olan kişilersiniz.  Anne- babaları da tebrik ediyorum. Bolumuz adına bu gençlerimizle gurur duyuyoruz. Onlar bizim gurur tablomuz. İnşallah Bolu adına başarılı olan gençlerimizin adını daha çok duyarız ve onların çalışma azmini tebrik ederiz." dedi.

"İLÇEMİZDEN BELDEMİZDEN BİRİNCİ ÇIKMASI MUTLULUK VERİCİ"

İl derecesine giren iki öğrencinin ilçe ve beldeden çıkmasının da son derece önemli olduğunu dile getiren Vali Baruş, "Mengen ilçemizden, Gökçesu Beldemizden böyle başarılı öğrencilerimizin çıkması bizleri çok mutlu ediyor. Sevinçle görüyorum ki Bolu'nun her ilçesinde hatta köylerinde çok başarılı öğrenciler çıkıyor. Bu da nerede çaba, emek varsa, öğretmenlerin öğrencileri ile sevgi bağı varsa ve velilerin de ilgisi varsa orada başarının ortaya çıkmaması için hiçbir sebep yok. Dolayısı ile köylerimizden, beldelerimizden böyle başarılı öğrencilerimizin çıkması diğer gençlerimizi de teşvik edecektir. Bizi de daha çok çaba sarf etmeye itecektir" ifadelerine yer verdi.

Hediye takdimi ve yapılan konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çektirildi. HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2015, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128