Tepkiler sonrası yeni karar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BionTech aşısında ikinci dozun 6-8 hafta arayla uygulanacağını açıkladı. Bakan Koca’nın açıklaması sonrası ikinci doz randevuları sistemden düştü. Ancak alınan yeni kararla randevusu olanların aşılarını olabileceği açıklandı.

Tepkiler sonrası yeni karar

Haber: N. Halid Altundal

Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bir araya geldi. Bakan Fahrettin Koca, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, BioNTech firmasının kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin'in de görüşünü alarak BionTech aşısının ikinci dozunun 6-8 hafta arayla uygulanması kararı aldıklarını duyurdu. Bu kapsamda, BioNTech aşısının ilk dozunu olanların ikinci dozları 28 gün sonra yapılmayacağı bildirildi. Kararın ardından BionTech aşısının ikinci dozu için randevu alanların randevuları ertelendi.

TEPKİLERİN ARDINDAN KARAR DEĞİŞTİ

Alınan karar sonrası ikinci doz için bekleyen on binlerce vatandaş tepki gösterdi. Bakanlık gelen tepkiler sonrası geri adım atarak mevcut BionTech aşısı ikinci randevusu olanların aşılarını olabileceklerini açıkladı. BionTech aşısının yeni randevuları ise 6-8 hafta arasına verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124