Terör örgütüne yardım etmekle suçladılar

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu il örgütü dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU, Eski Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, Başbakan Yardımcısı Yalçın AKDOĞAN, İçişleri Bakanı Efkan ALA, MİT Müsteşarı Hakan FİDAN, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında "Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık" suçundan bugün suç duyurusunda bulundu.

Terör örgütüne yardım etmekle suçladılar

HABER: FARUK ÇİDEM

Dün Bolu Adliyesi’nde bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Bolu il örgütü üyeleri başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundular. AKP’nin 2002 yılında iktidara gelmesinden sonra, PKK’nin zaman içinde toparlanmasının ve yeniden eylem sürecine geçmesinin göz ardı edildiğini belirten CHP’liler, suç duyurusunda bulunduğu kişileri terör örgütüne yardım ve yataklık etmekle itham ettiler.

Bolu Adliyesi önünde CHP adına basın açıklamasını okuyan Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkan Yardımcısı Hamit Ozan Çelikağ şunları söyledi;  Ülkemizde yoğunlaşan terör eylemleri hepimizde derin bir üzüntüye neden olmaktadır. "Çözüm Süreci altında,   dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emir ve talimatıyla, AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarınca terör örgütünün lideri ve üyeleri ile bir dizi görüşmeler yapıldığı kamuoyunun malumudur. Buna karşın Genel Başkanımız ve Partimizin tüm kademelerince yapılan, sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması uyarıları ise z ardı edilmiştir.Bu dönemde, terör örgütünün şehir yapılanmasını kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolamasına dönemin AKP hükümetinin Başbakanı, üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğu, fırsat verildiği bilinmektedir. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan valilere, kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmiştir.

Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü yeniden silahlı ve bombalı eylemlerine başlamıştır.

Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir, talimat veren dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin AKP'li hükümet üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri "Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık" suçunu oluşturmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 19:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
köroğlu
köroğlu - 5 yıl Önce

ömrünüzde bir defada akıllı bir iş yapın millet size gülüyor. halinize bir bakın. çok yazık.

Erdoğan
Erdoğan - 5 yıl Önce

milletin hassasiyetine tercüman olduklarini düşünüyorum.terör örgütüne vatan topraklarini önce terk edeceksin,pkk o bölgede cephe oluşturacak,valilere dokunmayin diyeceksin,sonra 400 millet vekili alamayinca operasyon başlatip milletin çocuklarini şehit vereceksin.affedilecek bir şey değil.

SIRADAKİ HABER

banner128