Terör saldırıları hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır

Cumhuriyet Halk Parti Bolu Milletvekili Tanju Özcan, önceki gün Ankara’da dün de Diyarbakır’da Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik düzenlenen terör saldırılarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Özcan; “Terör saldırıları hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır” dedi.

Terör saldırıları hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır

Haber: Semih BAYKAL

Terör kirli yüzünü Suruç, Ankara Garı ve Sultanahmet saldırılarının ardından Ankara’da Devlet Mahallesinde ve Diyarbakır’da tüm vahşetiyle bir kez daha gösterdiğini açıklayan Özcan; “ Son beş yıl içerisinde yaşanan saldırılarda 300’e yakın insanımızı kaybettik. Emperyal güçlerin Ortadoğu’yu dizayn etme girişimleri, terörün fitilini yeniden ateşlemiş, ülkemizi ateş çemberinin içine çekmiştir. Terörle güçlü bir istihbarat ağı ile sürekli mücadele etmesi gereken hükümetin bunun yerine terörle müzakere yolunu seçmesi kanla beslenen terör örgütlerinin yeniden yapılanmasına fırsat vermiştir.  Yaşadığımız coğrafyanın dinamikleri göz önüne alınarak hükümetin, uyguladığı yanlış dış politikalardan biran önce vazgeçmesi gerekmektedir” diye açıkladı.  

TERÖR BELASININ EN KISA ZAMANDA BİTİRİLMESİNİ İSTEMEKTEDİR

Terör belasının en kısa zamanda bitirilmek istediğini açıklayan Özcan; “ Ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik bu terör saldırıları hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Halkımız her terör saldırısından sonra siyasi erkin alışıla gelmiş kınama mesajları yerine, terör belasının en kısa zamanda bitirilmesini istemektedir. Bu vesile ile cennet vatanımız için canlarını feda eden kahraman güvenlik güçlerimize ve kamu görevlilerimize Allah’tan rahmet, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere Türk Milletine başsağlığı dilerim” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128