Terör saldırılarına Bolu Barosu sert tepki gösterdi

15 Temmuz Cuma Gecesi Fethullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen Darbe girişiminin ardından son günlerde başta Van, Elazığ ve Siirt’te PKK terör örgütü tarafında gerçekleştirilen terör saldırına ve son olarak Gaziantep’te DAİŞ tarafından bir kına gecesine gerçekleştirilen bombalı terör saldırılarına Bolu Barosu yaptığı yazılı açıklama ile sert tepki gösterdi. Bolu Barosu; “Hiç ama hiç bir şey ölümleri bu kadar sıradanlaştıramaz” dedi.

Terör saldırılarına Bolu Barosu sert tepki gösterdi

Haber: SEMİH BAYKAL

Bolu Barosu, son günlerde başta Van, Elazığ ve Siirt’te PKK terör örgütü tarafında gerçekleştirilen terör saldırına ve son olarak Gaziantep’te DAİŞ tarafından bir kına gecesine gerçekleştirilen ve 51 kişinin öldüğü, 69 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırılarına şu açıklama ile tepki gösterdi; “Hiç ama hiç bir şey ölümleri bu kadar sıradanlaştıramaz. Ölüm kanıksandı, insanımız toplu ölümlere alıştırıldı. Tıpkı Afganistan, Pakistan ve Suriye' de olduğu gibi. Şiddetin ve ölümlerin yaşamın bir parçası olduğu kanısı ile birlikte "ölümlerle birlikte yaşamaya zorunluyuz" inancı yerleşiyor. Çaresizliğin adını kader koyduk. Bizleri bu bataklığa taşıyanları, bizleri Ortadoğunun yazgısına terk edenleri de kutsamayı sürdürüyoruz. Yıllardır bağlı olduğumuz ulusal ve evrensel değerlerimizi , barışçı politikalarımızı terk ederek soyunduğumuz Ortadoğu liderliği ülkemizi kaosa ve kargaşaya taşımaktan başka işe yaramadı. Sınırlarımız kevgire döndüğü gibi güvenliğimizi emanet ettiğimiz ordumuz içeriden kuşatıldı.”

“SUSMAYI MARİFET SAYMADAN ÖLÜMLERE DUR DEMENİN ZAMANI ÇOKTAN TÜKENDİ”

Açıklamasının devamında son olarak Bolu Barosu; “Onlarca insanımızı teröre kurban verdik. Kökten dinci ve etnik terör her gün bir başka kentimizi teslim almaya kalkışıyor. Ve bizler korkunç bir sessizlikle, sıranın bize gelmemesi için bekliyoruz sadece. İnsan hayatının, yaşamanın bu kadar önemsizleştiği anlarda dahi ama....ları bitmiyor birilerinin... Gazi Antep'ten geriye kalan görüntüler içimizi acıtırken, lanetlemek, kınamak sözcüklerinden utanıyoruz.  Oysa sorumlular çok yakın, yanımızda içimizde hepimiz tanıyoruz bu ölümcül kimlikleri, canileri...Susmayı marifet saymadan ölümlere dur demenin zamanı çoktan tükendi. Bir kez daha Bolu Barosu adına yitirdiğimiz canlara rahmet dilerken acımız nasırlaşıyor” diye tepki gösterdi.

Bolu Barosu Başkanlığı

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2016, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128