“TERÖR TİMİ“

Bolu Emniyet Müdürlüğünde görev yapan polislere 4 hafta sürecek atış eğitimine başladı. Emniyete ait atış poligonunda uzmanlar gözetiminde pratik ve uygulamalı olarak başlatılan eğitim kapsamında güvenlik güçleri, tabanca ve MP5 makineli otomatik tüfekle atışlar yapılıyor. Bolu Polisi her türlü terör olaylarına karşında usta eğitimcilerden son derece önemli eğitimlerde almış oldular.

“TERÖR TİMİ“

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu İl Emniyet Müdürlüğünün tüm birimlerinde görev yapan polis memurlarına, Bahar atış eğitimleri kapsamında atış öncesinde silahı hızlı çekme, kullanma ve taktik silah kullanımı ile ilgili genel bir bilgilendirme yapılırken, "yürüyerek ve koşarak" atış yapma becerileri geliştiriliyor. Öte yandan uzun namlulu silahlarla nöbet tutan personelin anlık refleksinin arttırılmasına yönelik olarak da eğitimden geçen polisler, silahın hızlı bir şekilde kullanımı, kurumu ve karşılık vermeye yönelik olarak çalışmalar yapıyor.

Bolu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Sarıkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, emniyet teşkilatı olarak her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında atışların olduğunu söyledi. Diğer yıllardan farklı olarak bu yıl hem yürüyerek, hem de koşarak atış eğitimleri verildiğini anlatan Sarıkaya "Personelimizin silah kullanmadaki olaylarda daha iyi müdahale edebilmesi için bu eğitimleri veriyoruz. Bu yıl daha çok mermi ile eğitimlerimiz sürüyor. Hem uzun namlulu hem de tabancayla atış yaptırıyoruz." diye konuştu.

Bolu merkezde bulunan ekiplerin eğitiminin 4 hafta süreceği ve daha sonra da ilçelerde bulunan ekiplerin eğitime katılacağı öğrenilirken bu eğitimlere katılan bazı polis memurlarının doğu illerinde de göreve yapması ve terörle mücadeleye katılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 18:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
yahya kaptan
yahya kaptan - 5 yıl Önce

aloo arkadaşlar bir gözünüzü kapatmadan atış yapmaya alışın ..atış gözünüzü tespit edin ..silahınızla dost olun ..boş silahla sürekli nişan alın ..arzu ederlerse beleş atış eğitimi verilir

SIRADAKİ HABER

banner128