Terörle mücadelede strateji belirlendi, beklenen karar çıktı

Polise “VUR EMRİ” eğitimi…

 Terörle mücadelede strateji belirlendi, beklenen karar çıktı

Artan terör olayları sonrasında öncelikle Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında mini bir güvenlik zirvesi daha sonra da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı'nda geniş katılımlı bir zirvede terörle mücadelede izlenecek strateji belirlendi ve buna göre asker ve polis savunma pozisyonunda kalmayacak. “Vur emri” verilmesinin ardından Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan tüm personele dün itibariyle MP 5 ve tabanca atış eğitimleri verilmeye başlandı.

Haber: Kasım ŞAHİN

Polis ve asker bundan böyle alına karar doğrultunda taarruz pozisyonuna geçecek. Çözüm süreci sırasında askerin ve polisin operasyon yapması için Vali'den izin alması gerekiyordu. Bu uygulamaya da son verilmesinin hemen ardından ilk silah eğitimlerine Bolu’dan başlanıldı.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki tüp personel dün Bolu Dağı Polis Evinin atış poligonunda MP 5 makineli tüfek tabanca atışları başladı. 3’üncü sınıf Emniyet Müdürü Atış Eğitmeni Abdulvahap İlker Selçuk ve Komiser Yardımcısı Vali Biçer gözetiminde, anında yapılan silahlı saldırılara karşı hazırsızlık silah atış eğitimi verilmeye başlandı. Polisler 5 ve 15 metreden toplam 15 mermi harcayarak hem atış eğitimlerini hem de performanslarını gerçekleştirdiler.

Polise ve askere verilen “Vur emri” nin serbest bırakılmasının ardından Valiliklerden izin almayarak operasyon gerçekleştirecek olan birimlerden biri olan polis bu işi sıkı tutmaya başladı ve derhal silah atış eğitimlerine girişti. Bolu İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan polisler kendilerine veya kurumlarına yapılan silahlı saldırıda teröristlere karşı anında müdahalede bulunacak ve hedefi tam vurma veya yaralama yoluna gidecek.

Bir hafta boyunca sürecek olan silah atış eğitimlerinde polis memurlarının eğitimlere çok ciddi şekilde hazırlandıkları ve konuya çok ciddi bir şekilde yaklaştıkları vurdukları tam isabetlerden belli oldu.

  

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2015, 11:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
ondört
ondört - 5 yıl Önce

başbakan dün yaptığı açıklamada, yetkinin hala valilerde olduğunu söyledi

SIRADAKİ HABER