banner120

Ters yola girenlere ceza yağdı

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Karamanlı Mahallesi Ferit Talay Caddesi’nin tek şerit olmasına rağmen kurallara uymayarak ve giriş yasağı tabelası olmasına rağmen kapalı alana giren sürücülere ceza yağdırdı. Bazı sürücüler haksız olmalarına rağmen trafik polislerini suçlamaya çalıştılar.

 Ters yola girenlere ceza yağdı

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesi tarafından Ferit Talay Caddesi’nin tek yönlü olarak trafik akışına açması ve İsmet Paşa Caddesi’nden Ferit Talay Caddesi’ne giriş kısmından 10 metre ilerisinden sonra caddeye girişin tabelalarla kapatılmasının ardından kurallara uymayan sürücüler üzerine uygulama yapıldı.

Caddenin tek yönlü olduğunu gösteren giriş yasağı tabelası ve yol üzerine çizilen oklu çizgilere rağmen büyük bir inatla caddeyi kullanmaya çalışan sürücüler tek tek durdurularak ceza uygulandı. İstanbul plakalı bir sürücünün trafik polislerine tepki göstererek, “Benim arabam İstanbul plakası olduğu için ceza kesiyorsunuz. 14 Plakalı araçlara ceza kesmiyorsunuz. Ayrıca kestiğiniz bu cezaların nereye gittiğini de çok merak ediyorum. Birde yolun kapalı olduğuna dair tabela bile yok” demesi hem trafik ekiplerini hem de çevredeki vatandaşları tedirgin etti. Görevli trafik ekipleri, kendilerine yönelik ağır ithamlar karşılığında caddeye girilmez tabelasının göstererek, kesilen cezalarında devlete gittiğini tatlı bir dille anlatmasına rağmen, İstanbul plakalı sürücü bu işin peşini bırakmayacağını belirterek hakaretlerini sürdürerek ceza makbuzuyla birlikte olay yerinden ayrıldı.  Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 11:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 7 yıl Önce

bu yolu ters olarak ençok i̇laç deposu kullaniyor.ayrica kullanmakla kalmayip yolda geçi̇şi̇de engelli̇yor.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124