Tezhip sergisi büyüledi

Halk Eğitim Müdürlüğü tezhip kursuna giden 20 kadın, yaptıkları çalışmaları karma bir sergide topladılar.

Tezhip sergisi büyüledi

HABER: FARUK ÇİDEM

20 kadının tezhip eserlerinden oluşan sergi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü sergi salonunda açıldı. Sergi açılışına Vali Yardımcısı Ömer Eru ve eser sahibi kadınlarla çok sayıda davetli katıldı.  Açılış kurdelesini Vali Yardımcısı Eru kesti. Açılışın ardından konuklar, eserleri tek tek incelediler. Büyük bir emek ve titizlikle yapılan eserler, davetlilerden tam not aldı. Eserlerin sahipleri, davetlilerle tek tek ilgilendi.

Sergide birbirinden güzel 8 eseri bulunan Ayşe Yamaner, “20 kişi, bir dönem boyunca Halk Eğitim Müdürlüğü tezhip kursuna gittik. Çalışmaları, Kültür Turizm Müdürlüğü’nde yapıyoruz. Hem hafta içi hem de hafta sonu kursları var. Ben daha önce 7-8 yıl yağlıboya resim yaptım. Son bir yıl da tezhip sanatıyla uğraşmaya başladım. Bu sergide 8 çalışmam yer aldı. Son çalışmamı da altından yaptım” diye konuştu.

Sergide bir müzisyen tarafından da canlı ney dinletisi yapıldı. Sergi, 1 hafta boyunca açık kalacak.


Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 20:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güler Günen
Güler Günen - 5 yıl Önce

tezhip sergisinin bir öğretmeni olmalı.neden ismi yazılmamış?

rıfat günen
rıfat günen - 5 yıl Önce

arkadaşlar yorumu yayınlamayın . haberi yazan arkadaş kim bilmiyorum ama . biraz özen lütfen. 20 kadın değil 20 kursiyer, bir müzisyen değil onun bir adı neyzen ali yunga. bu kursun bir çalıştırıcısı var bir hocası var oda yıllarını bu işe vermiş marmara üniversitesi güzel santlar fakültesi türk el sanatları mezunu güler günen........

SIRADAKİ HABER

banner128