TGB’li gençler göz doldurdu

TGB’li gençler İzzet Baysal caddesinde yaptıkları 19 Mayıs etkinlikleriyle ilgi çektiler.”Tam bağımsız Türkiye” sloganları atan gençler daha sonra türküler eşliğinde 19 Mayıs bayramını kutladılar.

TGB’li gençler göz doldurdu
 Türkiye Gençlik Birliği Bolu il temsilciliği üyeleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramını İzzet Baysal Caddesinde yaptıkları etkinliklerle kutladılar. Birleşik Kamu İş, Atatürkçü Düşünce Derneği, CKD ve İşçi Partisinin de destek verdiği etkinlikte ilk konuşmayı yapan TGB il temsilcisi S.Çağlar Ülper “19 Mayıs 1919 tarihi, tarihten silinmek istenen Türk ulusunun yeniden doğduğu, Ulusal Kurtuluş Savaşı mücadelesini başlatmak üzere büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da bağımsızlık meşalesi yakışının, bugün 94.yıldönümüdür. 19 Mayıs, emperyalizme karşı bağımsızlık, saltanat ve hilafete karşı demokrasi savaşının adıdır. 19 Mayıs, bir toplumu esaret altında kalmaktan kurtaran, Türk milletinin ulusa olmaya yönelik olarak yazgısını değiştiren, yarınlarını aydınlatan, çağdaş uygar bir yaşama yönlendiren ve sonuçta tam bağımsızlığını sağlayan büyük Türk ulusunun ve Atatürk’ün doğum günüdür. Topraklarımız üzerine çöreklenen emperyalistlere karşı eşsiz bir direnişin başladığı gün olan 19 Mayıs, bağımsızlık ve hürriyet mücadelesinin en anlamlı sembolleridir.” Dedi.

TGB il temsilcisi S.Çağlar Ülper; “Zor koşullarda kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını koruyabilmesi her şeyden önce Cumhuriyet’in değiştirilmez niteliklerinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yaşatılmasına, ulus devlet yapısının korunmasına bağlıdır. Fakat Osmanlı’nın küllerinden çağdaş, laik, demokratik sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni yaratan Türk Ulusu’nun yaptığı devrimleri bir türlü içine sindiremeyen karşı devrimci güçler ve onların yegâne temsilcisi AKP hükümeti, Atatürk’e, cumhuriyete cumhuriyetin değerlerine ve kazanımlarına her fırsatta saldırmaktadır. AKP iktidarı, son girişimleriyle Anayasamızın değiştirilemez ilkelerini ve yargı bağımsızlığını ortadan kaldırmaya yönelmiştir. Böylece demokratikleşmenin ve özgürleşmenin temelini oluşturan laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye cumhuriyeti ortanda kaldırılmak istenmektedir. Ayrıca komşumuz Suriye’ye karşı yapılan savaş çığırtkanlığı ülkemizde ve bölgemizdeki barış ve kardeşlik ilişkilerini tamamen yok etmekte, buna bağlı olarak ulusal birliğimiz, bütünlüğümüz de zedelenmektedir. Son olarak Reyhanlı’da yaşananlar, AKP hükümeti’nin adeta emperyalizmin taşeronluğuna soyunarak yürüttüğü yanlış dş politikanın ülkemizi savaş bataklığına sürükleyeceği, Suriye’den sonraki cephenin Türkiye olacağı yönündeki endişelerimizi haklı çıkartmıştır. Türk gençliği oynanmak istenen farkındadır. Kararlı bir şekilde Cumhuriyet’in temel değerlerine, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyet’ine sahip çıkarak, aydınlık Türkiye’nin meşalesini taşımaya devam edecektir. Bu yolda Atatürk’ün Gençliğe Seslenişi, gelecek kuşaklara inancının ve güveninin göstergesidir.” Diye konuştu.

 

Gençlik, Atatürk’ün bu inancını boşa çıkartmayacaktır

 

 “Her türlü tuzak ve engellemelere rağmen gençlik, Atatürk’ün bu inancını boşa çıkartmayacaktır.” Diyen Ülper konuşmasını; “ Her ulusun varlığının ve kimliğinin göstergesi olan değerleri vardır. Ulusal bayramlarımız, Türk Ulusu olarak bizim onurumuzdur, gururumuzdur. Ulus olarak topyekun katılımla ve coşkuyla kutlanması gereken günlerdir. 19 Mayıs 1919 Türk Ulusu’nun bağımsızlık ve var oluş savaşımının ateşinin yakıldığı gündür. Hiçbir şey bu ulusun bağımsızlığından daha önemli olamaz. AKP hükümeti sürekli olarak kutlama yönetmeliklerini değiştirip genelgeler yayınlayarak ulusal bayramlarımızı ne kadar yok saymaya çalışırsa çalışsın, Türk Ulusu bayramlarını mandacıların, hilafetçilerin ve emperyalist işbirlikçilerinin keyfine bırakmayacaktır. Görkemli bir şekilde ülkenin her köşesinde kutlayacaktır. Biz Türk gençliği olarak her zamankinden fazla sorumluluklarımızın bilincinde olarak ulusal bayramlarımıza, ulusal değerlerimize ve Ulu Önder Atatürk’ün emanetlerine tüm benliğimizle sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Türk gençliği olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta yüce önderimizi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ile anıyoruz.” Şeklinde sonlandırdı.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2013, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER