THK Arazisi Satılıyor

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Tabaklar'da arsa satışı gerçekleştirecek. Türk Hava Kurumunun Tabaklar mahallesindeki atıl durumda olan arazisi bugün saat 14.00’da kapalı teklif açık arttırma usulüyle ihale edilecek. İhale için gerek THK il şubesine gerekse de THK genel merkezine çok sayıda kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi.

THK Arazisi Satılıyor
 Ekim 2008’de olaylı bir şekilde yapılan Türk Hava Kurumu Genel Kurulu’nda göreve gelen Hakan Gökdemir başkanlığındaki yönetim kurulu, yönetimi İsmail Bilgin’den devralmıştı. Kongre sonrasında eski yönetim, yaşanan kongre sürecinde bazı hatalar olduğu gerekçesiyle mahkemeye itiraz etmişti. İsmail Bilgin, Seyfi Çevik ve Mustafa Benli kongreyi mahkemeye taşıyarak; yasa, tüzük ve yönetmeliklere aykırı hareket edildiğini belirtip, avukatları aracılığı ile Bolu Asliye Hukuk Mahkemesi’ne yürütmenin durdurulması istemiyle başvurmuşlardı. Mahkeme, bu talebi yerinde bularak ‘yürütmeyi durdurma kararı’ vermişti. 

 Mahkemenin bu kararına göre yeniden yapılacak kongreye kadar mahkeme tarafından dernek yönetimine kayyum atanması beklenirken, bu süreçte Hakan Gökdemir başkanlıktan istifa etmiş ve yerine aynı yönetim içinden Koray Varlık başkan olmuştu. Yerel Mahkemenin kararı, karşılıklı itirazlarla Yargıtay’a taşınmıştı. Yargıtay 7. Hukuk Dairesi, Bolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 5 yıl önceki kararını onaylayarak, 5 yıl önce yapılan Türk Hava Kurumu seçimlerinin sonuçlarını geçersiz kılmıştı. Varlık’ın görevinden istifa etmesinin ardından önceki başkan İsmail Bilgin’in mahkemeden gerekçeli kararı beklediği, gerekçeli kararın eline ulaşmasının ardından göreve başlayacağı öğrenildi. THK Genel merkezinden yapılan açıklamada satış kararının  yeni projelerin finansmanına katkı sağlanması için alındığına dikkat çekilerek; “Türk Hava kurumunun eğitimden sportif faaliyetlere kadar çok çeşitli projeleri var.Kurumumuz Ankara,İstanbul ve Antalya’da çeşitli yerlerden arazi satın alamaya devam etmektedir.Yıllardır atıl durumda olan Bolu’daki arazinin satışından elde edilecek olan gelir kurumumuzun yeni projeleri için kullanılacaktır.” Denildi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2013, 22:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124