THK Kurban derileri için en doğru adrestir

Türk Hava Kurumu Bolu Şube Başkanı Koray Varlık Kurban Bayram öncesinde açıklama yaparak; “Yanan ormanlarımızın söndürülmesinde, havacılığın gelişmesi için kurulan Türk Hava Kurumu Havacılık...

THK Kurban derileri için en doğru adrestir

Türk Hava Kurumu Bolu Şube Başkanı Koray Varlık Kurban Bayram öncesinde açıklama yaparak; “Yanan ormanlarımızın söndürülmesinde, havacılığın gelişmesi için kurulan Türk Hava Kurumu Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi ile Sivil Havacılığın değişik alanlarında ki personel ihtiyacının karşılanmasında siz de katkıda bulunmak istiyorsanız, bu yıl keseceğiniz kurbanların derisini THK’ya bağışlayınız” dedi.

 

THK Bolu Şube Başkanı Koray Varlık yaklaşan kurban bayramı öncesinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.Türk Hava Kurumu Bolu Şube Başkanı Koray Varlık,“2680 Sayılı Toplama Kanununa dayanılarak Kurban derisi, zarf dağıtmak suretiyle fitre zekat yetkisi beş ayrı kurum adına devlet tarafından Türk Hava Kurumuna verilmiş yasal bir görevdir. Toplanan bu gelirlerin yüzde 50’si Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yüzde 40’ı Türk Hava Kurumuna, yüzde 4’ü Kızılay’a, yüzde 3’ü Çocuk Esirgeme Kurumuna, yüzde 3’de Diyanet Vakfına aktarılmaktadır” biçiminde konuştu.2011 yılında yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Varlık, “Devletimizin bize vermiş olduğu yetki sonrası geçtiğimiz yıl Türk Hava Kurumu Bolu Şubesi tarafından yapılan çalışmalarda 8000 kg sığır derisi, 475 adet koyun derisi, 132 adet keçi derisi, 2012 yılında fitre zekat olarak ta 120.000Tl bağış toplanmıştır. Bu bağışlar devletimizin belirlediği oranlarda adı geçen kurumların Bolu Şubelerini aktarılmıştır. THK yüzde 40’lık bağış ile havacılığın paraşüt, planör, yamaç paraşütü, yelken kanat ve model uçak dallarında eğitim vererek gençlere yeni ufuklar açmıştır. Orman yangınlarının kısa sürede söndürülmesinde kullanılan yangın söndürme uçak filosunu büyütmek ve güçlendirmek için kullanılmış, hasta, yaralı taşınmış ve organ nakli yapılmıştır. Halkımızı bilinçlendirmek yapmış oldukları yardımların doğru yerlere ulaşmasını sağlayan mahalle ve köy muhtarlarımıza Türk Hava Kurumu Bolu Şubesi Olarak teşekkür ediyoruz” dedi. Türk Hava Kurumu Bolu Şubesi olarak bu yılda deri toplamaya devam edeceklerini belirten Başkan Varlık, “Yanan ormanlarımızın söndürülmesinde, havacılığın gelişmesi için kurulan Türk Hava Kurumu Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi ile Sivil Havacılığın değişik alanlarında ki personel ihtiyacının karşılanmasında siz de katkıda bulunmak istiyorsanız bu yıl keseceğiniz kurbanların derisini THK’ya bağışlayınız. THK Bolu Şubesine Kurban Bayramı süresince 2151050 nolu telefon’dan ulaşabilirsiniz.  ile Bolu halkının Kurban Bayramını kutlarız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128