Ticari araçlara kış lastiği uygulaması

Türkiye'nin en önemli kara yolu geçiş güzergahlarından Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu kesiminde şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması kapsamında denetim gerçekleştirildi.

Ticari araçlara kış lastiği uygulaması


Haber: Uğur Balaban

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması kapsamında otoyolun Bolu girişi ile şehirlerarası otobüs terminalinde denetim yapıldı

Sabah saatlerinden itibaren Anadolu Otoyolu Bolu-Batı gişeleri ile D-100 kara yolu Bolu Dağı güzergâhında denetim yapan Bolu İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri, şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda lastik kontrolü yaptı.

Kış lastiği takmayan veya lastiğinin ömrü kısa olan sürücülere kanun maddesi gereğince ceza kesen ekipler, sürücüleri kış lastiği takmanın yararları konusunda da bilgilendirdi.

Ayrıca, Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde de kış lastiği denetimi yapıldı. Ekipler, terminale giriş çıkış yapan yolcu otobüslerinin lastiklerini kontrol ederek, kış lastiği olmayan ve lastikleri gerekli diş derinliğine ulaşmayan sürücülere ceza uyguluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124