Ticari sinerjiye ihtiyaç var

BTSO Başkanı Emin Semercioğlu Erpiliç ve BOSİAD’a birer ziyaret gerçekleştirerek temaslarda bulundu. TSO Başkanı Emin Semercioğlu, “birlikten güç doğar” bilincinin kurumların çalışmalarında benimsenmesi...

Ticari sinerjiye ihtiyaç var

BTSO Başkanı Emin Semercioğlu Erpiliç ve BOSİAD’a birer ziyaret gerçekleştirerek temaslarda bulundu. TSO Başkanı Emin Semercioğlu, “birlikten güç doğar” bilincinin kurumların çalışmalarında benimsenmesi gereken en öncelikli prensip olduğundan bahsederek özellikle aynı amaçlar etrafında çalışan kuruluşların birlikte hareket etmesinin kazanımlar yönünden önemine değindi.

 

Emin Semercioğlu başkanlığındaki Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Erpiliç ve BOSİAD’a birer ziyaret gerçekleştirdi. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ilk ziyaretini, idare merkezini Göynük ilçesinden Bolu’ya taşıyan Erpiliç firmasında Genel Müdür Ali Ericek’e yaptı. Başkan Emin Semercioğlu, Başkan Yardımcıları Atila Çelikpençe ve Kemal Sert ile Oda Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Özkoparan, Harun Savcı ve Engin Ergin’in katıldığı ziyarette TSO Başkanı Emin Semercioğlu, İlimizin yüz akı firmaları arasında yer alan ve Türkiye’de kanatlı hayvancılık ve beyaz et endüstrisinin amiral kuruluşlarından olan Erpiliç’in gerek yarattığı katma değer, gerekse istihdam yönünden yadsınamaz bir yeri olduğunu ifade etti. Semercioğlu, kendi iktisadi faaliyetlerinin yanı sıra İlimizdeki sosyal ve kültürel aktivitelere de sürekli destek veren Erpiliç’in örnek sanayi kuruluşlarından birisi olduğunu dile getirdi. Erpiliç Genel Müdürü Ali Ericek ise Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nun kendilerini ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti belirterek, Bolu’ya istihdam ve katma değer sağlama amacıyla yürüttükleri faaliyetlerine her gün daha fazla çalışma gayretiyle devam ettiklerini söyledi. Ziyarette ayrıca Bolu’daki zirai atıkların durumu, Suriye’de yaşanan siyasi gelişmelerin kanatlı sektör ihracatına etkileri ve sektördeki işgücü potansiyeli hakkında da karşılıklı görüş alışverişinde bulunulurken, TSO Başkanı Emin Semercioğlu, Erpiliç yönetimine desteklerini ifade ederek firmaya çalışmalarında başarılar diledi.

 

“Birlikten güç doğar”

 

Emin Semercioğlu başkanlığındaki Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ikinci olarak Bolu Sanayici ve İşadamları Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirerek Başkan İsmail Hakkı Özmen ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Bolu’nun iktisadi gündeminin masaya yatırıldığı ziyarette ağırlıklı olarak turizm geliştirme faaliyetleri, KOBİ’lerin yurtdışı pazarlara açılması ve kentin mevcut işgücü durumu konularında görüş alışverişinde bulunulurken, TSO Başkanı Emin Semercioğlu, “birlikten güç doğar” bilincinin kurumların çalışmalarında benimsenmesi gereken en öncelikli prensip olduğundan bahsederek özellikle aynı amaçlar etrafında çalışan kuruluşların birlikte hareket etmesinin kazanımlar yönünden önemine değindi. Bolu’nun kendi yatırımcısını üreten girişimci bir şehir olması için uğraş verdiklerini kaydeden Emin Semercioğlu, turizm sektörü üzerinde özellikle durarak, bu alanda Bolulu iş insanlarının ortaklığında stratejik girişimler oluşturulması gerektiğini belirtti. Karacasu’nun turizmdeki geleceğinden söz eden Emin Semercioğlu, yatırım teşviklerinin kritik işlevinden de bahsederek potansiyelin ve buna uygun verilen bir teşviğin bulunduğu yere yatırımcıların daha kolay gelebildiğini sözlerine ekledi. Semercioğlu, ortaklık kültürüyle atılan bu gibi adımların olumlu sonuçlar vereceğini söyledi. BOSİAD Başkanı İsmail Hakkı Özmen ise en önemli paydaş kuruluşlarından birisi olan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nun ziyaretlerinin kendilerine memnuniyet verdiğini dile getirerek, özellikle girişimcilik ve ortaklık kültürü üzerinde yükselen bir ekonominin yarınlara daha sağlam ilerleyeceğini ifade etti. TSO Başkanı Emin Semercioğlu ve Yönetim Kurulu üyelerine Dernek çalışmaları hakkında bilgiler aktaran BOSİAD Başkanı İsmail Hakkı Özmen, Bolu iş dünyasının özellikle dışa açılması konusu üzerinde titizlikle durduklarını kaydederek bu alanda Dernek olarak sürdürdükleri faaliyetlerini anlattı. Turizm sektöründe önemli bir potansiyelin bulunduğuna değinen Özmen, turizm yatırımlarının ivme kazanması için kurum ve kuruluşlar arası işbirliği içinde yürütülecek yönlendirme çalışmalarında Derneklerinin de aktif biçimde yer almaya hazır olduğunu bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128