Tıp Fakültesi El Değiştiriyor

Erhan BEYKOZ yazdı...

Tıp Fakültesi El Değiştiriyor

Tartışmaların odağı olan Tıp Fakültesi el değiştiriyor. Yaklaşık 2 yıldır sistem oturtulmak istenen Fakültemiz nihayet eski sisteme dönme kararı aldı.

KHB diye son dönemin sistemi içinde inanılmazı başarmasının altında yatan gerçek, vatandaşların olduğunu unutmamalıyız!

39 milyon liralık borç, eskimiş teknoloji ve bakıma muhtaç insan sağlığına dair cihazlar!

Asansörü çalışmayan, tekerlekli sandalyesi yürümeyen, tomografisi çalışmakta zorlanan, bilim insanlarının azap içinde geldikleri bir ortam.

Olumsuzluklar içinde sağlık hizmetiyle kurtarılmayı bekleyen, acıların dinmesini isteyen yurttaşlar.

Uzun zaman sıra bekleyen, beklerken sesini dahi çıkarmayan hastalar ve torpil arayan yakınları.

Bütün bunların hepsi kısa sürede tamamlanarak işler normale döndü.

Rahmetli İzzet Babamızın “En Büyük Eserim” dediği Tıp Fakültemiz donanım olarak tamamlanıp, çalışmaya başladı.

Fakültenin baş hekimi başarılarından olsa, rektör yardımcısı oldu!

Derken, afiliasyon denen vatandaşı sömürü olayına son verildi. Sıfırlanan borç, alınan son model teknolojik cihazlar(anjıo, doğum ünitesi v.b. gibi onlarca), yapılan bütün masraflar bırakılarak ayrışma sağlanacak.

Bundan sonra ne olacağını kimse bilmiyor. Eskiye dönüş olur mu? 3-4 yıl sonra yeniden bir afiliasyon programı uygulamaya koyulur mu, göreceğiz. Hani şurada 2 yıl kaldı ama yine de rektör ve yönetimi bu zamanda bile gerekeni yapacağından kaygı duyuyorum.

Umarım afiliasyonun ana gerekçesi, alınacak olan döner sermaye değildir. Sebep bu ise benim yetkililerden ricam, becerisi olmayanlara istedikleri parayı verelim de, fakülteyi huzursuz etmesinler.

Elbette sorun hepimizin! Rektör ve ekibinin iki yıl içinde fakültemizi eski çalışmaz haline getirmesine müsaade etmemeliyiz. Vakıf kadar, yurttaşlar olarak bizlerinde sorumluluğu vardır. Sonuna kadar takip edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalı.

Şehidimize Son Görev

Terör belası ülkemin her evini acıya, gözyaşına boğmaya devam ediyor. Bolu’da ilçelerimize de düşen ateş, hepimizin içini yakıyor. Kıbrıscık Alemdar köyündeki yangın bütün çevreyi sarmıştı. Yakın, uzak her yerden gelen on binlerle aslan gibi fidanımızı toprağa uğurladık. Nurlar içinde uyu yiğidim. Ne bu memlekette verilecek bir karış toprağımız neden kaybedecek bir yiğidimize daha tahammülümüz kalmadığının bilinmesini isterim. 

Kıbrıscık’ta şehidimizin cenaze töreninde kaymakamlık krizi yönetemedi. Hayatında ilk kez ilçeye gelen vatanseverlerimiz için kaymakamlık ve ilgililer hiçbir hazırlı yapmamışlar. Konuyu daha fazla deşmeden, umarım ne dediğimi anlamışsınızdır!

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güven
Güven - 5 yıl Önce

erhan bey "rektör ve ekibinin iki yıl içinde fakültemizi eski çalışmaz haline getirmesine müsaade etmemeliyiz." cümlenize harfiyyen katılıyorum. bunu bolu'ya verilecek sağlık hizmeti açısından önemsiyorum.

HAYAL ET BELKI TUTAR
HAYAL ET BELKI TUTAR - 5 yıl Önce

en önemli konuyu yazmayı unutmussunuz.afılasyonun bıtme sebebı h.ö. dür. bi̇ti̇rmek i̇stemesi̇ni̇n nedeni̇ i̇se 2 sene sonraki rektörlük seci̇mlerine yatirim yapmak i̇çi̇ndi̇r.cünkü hastaneye yeni kadrolar acarak kendine oy potansiyeli yaratmak i̇çi̇n yandaşlarini dolduracak. ama bilmiyorki bu hayalleri suya düşecek

SIRADAKİ HABER

banner128