Tıp Fakültesi Tüp Bebek Ünitesi hasta kabulüne başladı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nce (AİBÜ)  tüm eksiklikleri tamamlanan “Tüp Bebek Ünitesi” hasta kabulüne başladı. Bu ünite sayesinde çiftler çok fazla para harcamadan çocuk...

Tıp Fakültesi Tüp Bebek Ünitesi hasta kabulüne başladı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nce (AİBÜ)  tüm eksiklikleri tamamlanan “Tüp Bebek Ünitesi” hasta kabulüne başladı. Bu ünite sayesinde çiftler çok fazla para harcamadan çocuk sahibi olabilecekler.

 

AİBÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Duran’ın verdiği bilgiye göre; Tüp Bebek Ünitesi’nde, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen, AİBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Koçoğlu ve Başhekim Prof. Dr. Hayrettin Öztürk’ün destek ve katkılarıyla son bir yıl içinde tüm eksiklikler tamamlanarak, deneme amaçlı hasta kabulüne başlandı. Bolu ve çevre iller için ruhsatlı tek ünite olması için çalışılan Tüp Bebek Ünitesi; başta Bolu, Düzce, Zonguldak ve Karabük olmak üzere tüm bölge için hizmet verecek. Böylece çocuk sahibi olmak isteyen çiftler evlerinin yakınındaki bu merkezde çok fazla para harcamadan çocuk sahibi olma imkanına kavuşmuş olacaklar. Tüp Bebek Ünitesi’ni AİBÜ Tıp Fakültesi’ne kazandıran başta Rektör Prof.Dr. Hayri Coşkun olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden Prof. Dr. Bülent Duran, “Büyük hayırsever rahmetli İzzet Baysal’ın anısına yakışan bu merkezin, üniversitemiz ve tıp fakültemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128