Tıp Fakültesinin veterinerleri

BAİBÜ tıp fakültesi hastanesinde 6 veteriner hekimin görev yapması şaşkınlık yarattı. İnsanların tedavi için gittiği kurumda hayvan doktorlarının ne iş yaptığı merak konusu oldu.

Tıp Fakültesinin  veterinerleri

Haber: Okay Özcan

​Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Rektör Alişarlı, kendisini gibi veteriner olan 6 Veteriner kökenli Akademisyeni Tıp Fakültesine atayarak ilginç bir rekora imza atmış oldu. BAİBÜ’de akla hayale sımayacak olaylar zincirlerine bir yenisi daha eklendi. Ballı maaşlar ve akıl almaz atamalar ile ilgi Bolu kamuoyu açıklama beklerken, Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın Tıp Fakültesine çok sayıda veteriner kökenli akademisyen ataması şaşkınlık yarattı. Normalde veteriner hekimler hayvan hastalıkları ilgili görev yapması gerekirken, Rektör Alişarlı, bunun tam tersi Tıp Fakültesine 6 veteriner hekimin atamasını gerçekleştirerek, veteriner hekimlerie Tıp Fakültesinde eğitim görevi vermiş oldu.

TIP FAKÜLTESİNİN VETERİNERLERİ;

Tıbbi farmakoloji Prof .Dr İdris Türel Tıp Fak.Dekan Yardımcısı, Tıbbi Farmakoloji Doç.Dr. Akif Hakan Kurt, Tıp Fakültesi Anatomi Prof. Drİbrahim Kürtül, FizyolojiProf.Dr.Aydın HimRektör Yardımcısı, Doç.Dr.Ayhan Çetinkaya,  ParazitolojiProf. Dr. Erol Ayaz.

Yaptığımız araştırmada yaklaşık 2 yıl önce Anatomi bölümüne doktor alımı için sınav yapıldığı ve bu bölüm için 17 doktorun müracaat ettiği halde doktor alımı yerine veteriner hekim atandığı öğrenildi.​

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2021, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128