banner120

TIR HIRSIZI “BIYIK”LARIDAN YAKALANDI

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosunun Şahinleri dün yine büyük bir başarıya imza attı. Dedektif Şahinler, İzmit’ten TIR, Bolu’dan dorse ve Yeniçağa ilçesinden plaka çalan zanlıyı Akıncılar gişesinden geçerken kamera kayıtlarından tespit etti. İşlerinin uzmanı olan Şahinler kamera kayıtlarından sadece bıyıkları görünün görüntü üzerine çalışma başlatarak Ankara’nın Sincan ilçesinde TIR, Dorse ve Plaka hırsızını evinden çıkarken yakalayıp gözaltına aldı. Dorsesi çalınan ve dorsesine kavuşan Cahit Özsoy, sevinç gözyaşları döktü.

 TIR HIRSIZI “BIYIK”LARIDAN YAKALANDI

Haber: Kasım ŞAHİN

19 Ekim tarihinde İzmit ilinde TIR, aynı ün içersinde Bolu Sanayi bölgesinde bulunan dorseyi ve yine aynı gün içersinde Yeniçağa ilçesinde bir TIR’ın plaklarını çalıp kayıplara karışan zanlı M.Ç., şahinlerin başarılı çalışması sonrası yakalandı.

ARKASINDA DRAM ÇIKTI

Bolu Asayiş Şubesi Hırsızlık bürosunun başaralı ekipleri olan Şahinler çalınan TIR, dorse ve plakalarla birlikte zanlı M.Ç. yi Ankara’nın Sincan ilçesinde evinden çıkarken gözaltına aldıktan sonra Bolu Asayiş şubesine getirdiler. Bura da ifade veren M.Ç. “Bu işe kalkışmanın tek nedeni evime ekmek parası getirmek içindi. Çok pişmanım. Olaydan bir hafta önce sahibi olduğum TIR’ımla kaza yaptım ve aracım kullanılmaz hale geldi. İzmit ilinde dolaşırken benim TIR’ıma benzeyen ve aynı renkte olan TIR’ı yol kenarında görüce dayanamadım ve onu çalıp uzaklaştım. Bu seferde Bolu’ya geldiğimde sanayi bölgesinde yol kenarında boş dorseyi de görünce onu da TIR’ın arkasına takıp, buradan da kaçtım. İş yapabilmem için plakaya ihtiyacım vardı ve Yeniçağa ilçesindeki bir TIR’ın plakalarını takıp Ankara’ya evime kadar geldim. Burada çaldığım plakaları söküp kendi sahibi olduğum plakaları taktım ve iş yapmaya başladım” dediği iddia ediydi.

SEVİNÇ GÖZYAŞI

Yaklaşık 15 gün önce ekmek teknesi olan TIR’ının dorsenini çaldıran ve Şahinlerin çalışması sonrası dorsesine kavuşan Cahit Özsoy, “Polislerimizden Allah razı olsun. Ekmek teknem gitti diye çok üzülüyordum. Bir dorse o kadar ucuz değil. Tam umudu kesmişken polisleriz imdadıma yetişti. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124