Tır sürücüsü serbest kaldı…

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ile İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği operasyonda TEM otoyolunda durdurulan bir TIR’ın dorsesinden İstanbul ilinden çalınmış arkası açık iki adet kamyonet çıkmasının ardından gözaltına alınan ve ifadesinin ardından Savcılığı sevk edilen TIR sürücüsü Ahmet Ö. Mahkeme tarafından “Denetimli Serbestlik” uygulamasıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 Tır sürücüsü serbest kaldı…

Haber: Kasım ŞAHİN

Olay önceki gün TEM’de meydana gelmiş ve kamyonetlerin birinin kasasında çocuk bezleri çıkarken diğer çalıntı kamyonetin kasasından ise plastik şemsiye altlığı çıktı. İddiaya göre İstanbul ilinden çalınan iki kamyonetin Şanlıurfa sınırından geçip IŞİD elemanlarına götürüldüğü, çocuk bezlerinin araç üzerine konulan ağır makinalı tüfekleri kamufle etmekte, plastik şemsi altlıklarının ise içersine kum doldurulup siper olarak kullanılacağı iddia edilmişti.

Olay şöyle gelişmişti; Bolu ve İstanbul Asayiş şubeleri dün büyük bir kovalamaca yaşadı. İstanbul ilinden iki adet açık kasa kamyonetin çalınıp 27 L 6350 plakalı bir TIR’a yüklenip Şanlıurfa’ya doğru yola çıktığı ihbarını alan İstanbul Emniyeti Asayiş Şubesi ekipleri Ahmet Ö. İdaresindeki TIR’ı takibe aldı. Bir müddet takip edilen tır Bolu sınırları içersine girince durum Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nin başarılı ekipleri olan Şahinler grubuna bildirildi.

Her iki şube ortaklaşa operasyon düzenleyerek TEM’de şüpheli TIR’ı durdurarak sürücüsü Ahmet Ö’yü gözaltına alarak TIR’la birlikte müdürlük binasının bahçesine getirildi. TIR’ın dorsesinde yapılan aramada çalındığı tespit edilen iki kamyonet brandanın altından çıkmıştı. Çalıntı kamyonetlerden birinin kasasında yüklü olan çok sayıdaki tarihi geçmiş çocuk bezi ile öndeki çalıntı araçta bulunan aracın kasasında ise plajlarda kullanılan şemsiyelerin altlığının bulunması kafalarda soru işareti bırakmıştı.

İddiaya göre TIR’ın kasasında bulunan iki adet çalıntı kamyonet ile malzemelerin Şanlıurfa sınırından IŞİD’e ulaştırılacağı, çocuk bezlerinin kamyonet üzerine konulan ağır makinalı tüfekleri kamufle etmek amacıyla kullanıldığı, şemsiye altlıklarının da içersine kum doldurularak kurşun geçirmezlik sağlayıp siperlik olarak kullanılacağı öğrenildi. Konu hakkında Bolu Emniyet Yetkilileri hiçbir açıklamada bulunmazken, olayla ilgili derin çaplı soruşturma başlatılmasının ardından gözaltına alınan TIR sürücüsü Ahmet Ö., emniyette ifade verdikten sonra dün sabah Savcılığa sevk edildi. Tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkan sürücü “Denetimli Serbestlik” yasasıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.   

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 19:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128