TIR’cılığı bırakıp hırsızlığa başlamış

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu’nun Şahinleri ile Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünün konusunda uzman polislerinin ortaklaşa yaptığı çalışma sonrası, geceleri evlere girip hırsızlık yapan zanlı yakalandı. Zanlının TIR’cılık işini bırakıp hırsızlık işine girdiği öğrenildi.

TIR’cılığı bırakıp hırsızlığa başlamış

Haber: Kasım ŞAHİN

Geçtiğimiz gece Çıkınlar Mahallesinde oturan bir vatandaşın evinin pimapen penceresini levye ile açarak içeriye giren ve maddi değeri 3 bin 500 TL’lik elektronik eşya ile bir miktar parayı çalıp kayıplara karışan, 6 hırsızlık olayından dolayı sabıkası bulunan H.B.’yi Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünün uzman polisleri parmak izinden tespit ederek durumu Hırsızlık Bürosu’na bildirdi.

H.B.’in tespit edilmesinin ardından harekete geçen Şahinler, operasyon düzenleyerek zanlıyı evinde, suç aleti ve çalınan elektronik eşyalarla birlikte yakalayıp gözaltına aldı. Yapılan sorgulamada zanlının daha öncelerde TIR’cılık yaptığı ve aldığı parayla geçinemediği bu yüzden hırsızlık işine girdiği öğrenildi. H.B., “Hırsızlık” suçundan Savcılığa sevk edilirken, tanınmamak için yüzünü kapatması, işinde uzman olduğunu gösterdi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2015, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER