TOBB’un lisesi başka bahara kaldı##hb_manset.gif

TOBB tarafından Bolu’ya yaptırılacak olan lisenin imza töreni ileri bir tarihe ertelendi. BTSO Başkanı Emin Semercioğlu prosedür gereğince Yönetim Kurulu’ndan kararın çıkması gerektiğini, TOBB Yönetim Kurulu’ndan...

TOBB’un lisesi başka bahara kaldı##hb_manset.gif

TOBB tarafından Bolu’ya yaptırılacak olan lisenin imza töreni ileri bir tarihe ertelendi. BTSO Başkanı Emin Semercioğlu prosedür gereğince Yönetim Kurulu’ndan kararın çıkması gerektiğini, TOBB Yönetim Kurulu’ndan konunun henüz çıkmadığı için bir ertelemenin söz konusu olduğunu söyledi. Semercioğlu;”Ortada herhangi bir sıkıntının olmadığını bilinmesini isterim “ dedi.

 

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, TOBB tarafından İlimize yaptırılacak olan okula ilişkin imzalanacak protokolün, TOBB Yönetim Kurulu’nun konuyla ilgili kararına göre belirlenecek ileri bir tarihe ertelendiğini söyledi. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, Odamızın açılışında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun bize vermiş olduğu okul sözüyle ilgili protokol imza töreninin bu hafta olması gerekiyordu. Ancak TOBB Yönetim Kurulu’ndan konu henüz çıkmadığı için bir erteleme söz konusu. Burada yer konusu da var ama biz bundan önce protokolün imzalanmasını ön plana aldık. Ondan sonra yer konusu kesinlikle halledilecek. Protokol şuanda TOBB’nin Yönetim Kurulu’nda belirlenecek güne bağlı. Tahmin ediyorum önümüzdeki haftalarda olacak. Yanlış anlaşılmasın diye bu bilgiyi vermek durumundayım. Olumsuz bir şey yok, yalnız prosedür gereği kesinlikle Yönetim Kurulu’ndan çıkması gerekiyor. Biz bunu kendi isteklerimiz doğrultusunda, bir kompleks olarak bildiriyoruz. Bu kompleks, orada Yönetim Kurulu’na giriyor. TOBB’nin okul yapma usulü şöyle: 24 derslikli bir okul yaptığı zaman, yanına başka bir ilave yapmıyor. Fakat 16 derslik olduğu zaman, yanına 200 kişilik bir pansiyon, atölyeler, spor salonu ve anaokulu olabiliyor. Biz böyle bir proje gönderdik. TOBB Yönetiminden çıktıktan sonra bize bilgi verilecek ve hep beraber gidip protokol imzalayacağız.”dedi.

 

 

 

“Okulun Yeri Muhakkak Hallolacak”

Okulun yapılacağı yer ile ilgili iki farklı seçeneğin bulunduğunu söyleyen Emin Semercioğlu, açıklamasını şu şekilde tamamladı: Biri, Koç İÖO’nun yanında, TMO ile ilgili bir yer var. Burası özel bir şirkete ait ve hallolursa, buranın daha önde olmasını istiyoruz. Ama burası olmazsa, kesinlikle İl Özel İdaresi’nin olduğu yerde bir okul yeri var; bunun olması için elbirliğiyle karar vermemiz gerekecek. Onun haricinde bir okul yeri görünmüyor. Muhakkak bir yer bulunacak. Bütün okullar incelendi. Kız Meslek Lisesi’nde 1.100 talebemiz var. Eski bir okul olduğu için, günlük ihtiyaçlarıyla ilgili bazı sorunlar var. Bu sorunlu yerde talebelerin okutulması mahsurlu. Onun için biz böyle yeni bir projenin Kız Meslek Lisesi adına yapılmasıyla ve yatılı bölümünde ilçelerimizden gelen çocuklarımızın, yakın illerdeki çocukların da faydalanacağı bir okul oluyor. Önemli olan, meslek okulu olduğu için de bundan sonra, meslekle ilgili kendi işini yapan girişimcilerin çıkması bakımından da meslek okulları daha başarılı oluyor. O yüzden bu şekilde düşünüldü.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124