TOBB’dan Bolu'ya büyük yatırım

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş'in gazetemize özel olarak verdiği demecinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından İlimiz Tepecik Mahallesi’nde, Koç İlköğretim Okulu’nun hemen yanında bulunan alana 24 Derslik Kız Teknik ve Meslek Lisesi yapılacağını söyledi . Ayrıca bunun yanında, okul kompleksinin projesinde 200 öğrenci kapasiteli bir öğrenci pansiyonun da yer alacağını belirtti.

 TOBB’dan Bolu'ya büyük yatırım

Haber: Semih BAYKAL

 

Yapılacak okul ve pansiyonla ilgili bilgiler veren Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş; " Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından İlimiz Tepecik Mahallesi’nde, Koç İlköğretim Okulu’nun hemen yanında bulunan alana yaptırılacak olan Kız Teknik ve Meslek Lisesi, 18 derslikli olarak öngörülmüş ve ilk protokol bu doğrultuda yapılmıştı. Eylül ayı içinde yapılan bir ek protokol ile derslik adedi 24’e yükseltildi. Bunun yanında, okul kompleksinin projesinde 200 öğrenci kapasiteli bir öğrenci pansiyonu da bulunuyor.Okulun inşa edileceği parselin tahsis süreci ilgili kurumlar arasında başarıyla gerçekleştirildi ve TOBB konuyla ilgili bilgilendirildi. TOBB nezdinde parsel üzerinde gerekli teknik altyapı çalışmaları ve yasal prosedürler tamamlanarak ihale aşamasına gelindi" dedi.

 

KASIM'DA İNŞAAT BAŞLIYACAK

 

TOBB’den edindikleri bilgilere göre, Ekim ayının sonuna kadar, okulun yapım işinin ihale başvuruların alınması ve Kasım ayının ilk iki haftası içinde de ihalenin sonuçlandırılarak iş tesliminin yükleniciye yapılması söz konusu olduğunu söyleyen Ateş; "TOBB’den edindiğimiz  bilgilere göre, Ekim ayının sonuna kadar, okulun yapım işinin ihale başvuruların alınması ve Kasım ayının ilk iki haftası içinde de ihalenin sonuçlandırılarak iş tesliminin yükleniciye yapılması söz konusudur.İnsana ve eğitime yapılan yatırım, en önemli yatırımdır. Temenni ve beklentimiz, okulun mümkün olduğunca hızlı biçimde tamamlanarak Bolu’muzun ve öğrencilerimizin hizmetine açılmasıdır. Bu vesileyle eğitime olan desteğine Bolu’da da devam eden TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve TOBB Yönetim Kurulumuza, ayrıca bu süreçte emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz" diye söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2014, 17:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
araştır-MA
araştır-MA - 8 yıl Önce

gazelle otelde ekim ayında düzenlenen araştırma master plan toplantısında bolu'ya atanalı henüz 2 ay bile olmayan araştırma enstitüsü müdürü süleyman memiş'ten çok tartışılacak sözler: araştirma ensti̇tüleri̇ kapatilmali yeni göreve atanmış bir müdür bu sözleri 62 yıl önce ilk kez bolu'da kurulmuş bir enstitünün müdürü olarak cüretkar bir şekilde ifade etmiştir. bolu kamuoyuna duyurulur. araştir-ma kapansın deme araştır.

Eğitimci
Eğitimci - 8 yıl Önce

bu yatırımın gerçekleşmesinde çok büyük emeği ve girişimleri bulunan sayın emin semercioğluna teşekkür ederiz. inşallah bu okul amaca uygun olarak açılır.

SIRADAKİ HABER