Tohum parası “TABLET” olarak geri döndü!!!

Bolu Olay Gazetesi olarak Bolu’da bir skandalı daha ortaya çıkartıyoruz. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tohum parasıyla yasalara uygun olmamasına rağmen müdürlüğe bilgisayar tablet aldı. Edinilen bilgi ve belgeye göre, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün inanılmaz bir alım gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

 Tohum parası “TABLET” olarak geri döndü!!!

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

 25 Aralık 2012 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yaklaşık 200.000 lira civarında çiftçiye destek vermek amacıyla tohum alımı için il özel idaresinden para aktarılarak ihaleye çıkar. Yapılan ihale sonrası, buğday tohumları ihale bedelinin altında bir rakama alınır. Tahsisli para ile ihaleden alınan tohumların artan parası, yasa gereği yedek hesaba devredilmesi gerekir. Yedek hesaba devredilmesi gereken ihale artanı, ihale sonrası bilgisayar tablet alımında kullanılır.

 Yasa, tahsisli paranın başka yerde ve başka amaçla kullanmasına izin vermez. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü üst yazıyla şube müdürlerine “tablet” almak üzere haleye çıkar. İhale sonrası alınan 5 adet tablet bilgisayarlara 4.897 TL ödenir. Bu alım belgesi, Ziraat Bankasına yazılan yazıda, il müdürlüğümüzün tohumluk hesabından (3518895-5001) ödeme yapılmasını ve havale ücreti alınmaması isteniyor. Böylelikle tahsisli paranın başka yerde kullanılarak, yasaya aykırı davranılması kafalarda soru işareti yaratırken, şimdi gözler, bundan sonraki gelişmelere çevrilmiş durumda. Bilgisayar tablet alımıyla ilgili belgeyi de kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.


Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 19:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
muhasebeci.
muhasebeci. - 5 yıl Önce

fatura tarihi 03.12.2012, resmi yazı 25.12.2012 bunlar para olmadan ihale yapmışlar. devlette ödeneği olmadan ihale yapılmaz.

emekli memur
emekli memur - 5 yıl Önce

tablet bilgisayar almak tohum dağıtmaktan daha isabetli olmuş,çünkü herkese tohum vermek mümkün değil.bu haberi yapan tohum alamayan birisi herhelde...

çiftçi
çiftçi - 5 yıl Önce

özel idare bu parayı hangi amaçla aktardı ise o amaç için kullanılmalıdır. onun dışında kullanılmamalıdır. hele hele çiftçinin hakkını başka taraflarda harcamak, zaten mağdur olan çiftçiye en büyük haksızlıktır.

muhtar
muhtar - 5 yıl Önce

tarıma yaptiklarına bolu için yaptikları güzel hizmetleride cok

öz bolulu
öz bolulu - 5 yıl Önce

çiftçi her dönem mağdur olmuştur. ezilmiştir. milletin efendisi olan çiftçiye, köylüye bunlar reva mı? daha ne haklar gasp edildi, bilmiyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner128