Tokadi Hayreddin Türbesi’ne büyük ulaşım kolaylığı

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nda proje çalışmaları başarıyla tamamlanan ulaşım projesinin ayrıntılarını ilk kez kamuoyuyla paylaştı. Ercoşkun, D-100 Karayolu Yolçatı mevkiinde uluslararası standartlarda kavşak oluşturulacağını, bu sayede bölgede büyük ulaşım kolaylığı sağlamanın yanı sıra trafikte can güvenliğinin arttırılacağını açıkladı. Ercoşkun, kavşak çalışmasında en büyük kazanımın ise, Tokadi Hayreddin Türbesi’ne ulaşımda elde edileceğini bildirdi.

Tokadi Hayreddin Türbesi’ne büyük ulaşım kolaylığı

Haber: Semih BAYKAL

Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarında, Bolu'nun manevi önderlerinin ebedi istirahatgahlarının bulunduğu Tokadi Hayreddin Türbesi'ne ulaşımı sağlayan, D-100 Karayolu Yolçatı köyü mevkiinde yeni bir kavşak oluşturulacağını açıkladı. Bu sayede Tokadi Hayreddin Türbesi’ne büyük ulaşım kolaylığı sağlanacağını belirten Ercoşkun, manevi bölgeye hem Ankara, hem İstanbul istikametinden tüm araçların rahatlıkla geçiş yapabileceklerini bildirdi. Ercoşkun, trafikte can güvenliğini arttırması hedeflenen kavşağın uluslararası karayolu standartlarında oluşturulacağını vurguladı.

YOLÇATI KÖYLÜLERİNE DE ADETA BAYRAM MÜJDESİ

Ercoşkun, açıklamalarının devamında, kavşak çalışmasının bir kazanım da Yolçatı köylülerine sağlayacağını bildirdi ve Yolçatı Köyü’nü kavşakla D-100 Karayolu’na bağlayacak bir bağlantı yolu oluşturulacağını aynı zamanda türbe tarafında bulunan arazilere ulaşımı kolaylaştıracağını ifade etti.

ERCOŞKUN'DAN COŞKUNYÜREK'E PROJE İÇİN ANLAMLI TEŞEKKÜR

Milletvekili Ercoşkun, bölgenin ihtiyacını gideren bu önemli kavşak projesinin önümüzdeki günlerde hayata geçeceğini söyledi ve projeye katkısından dolayı Bolunun tüm meseleleri ile yakından ilgilenen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek’e teşekkür etti. Ercoşkun, önümüzdeki günlerde hayata geçecek projenin Bolu’muza ve milletimize hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle sözlerini noktaladı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 18:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet soycan
mehmet soycan - 4 yıl Önce

aman ne ıyı ne ıyı mubarege yattığı yerdede rahat yok ben anlamıyorum dırıyız ırıyız dıye gezenlrden boluya fayda gelmesı sankı dırhemle altın alması gıbı zorken orada ebedı ıstırahette olan kısıden ne ısterler

yusuf
yusuf - 4 yıl Önce

bi şeyide beğenin be sizde.o kavşakta şoförler ne kadar sıkıntı çekiyo. türbenin yoluda dar çok kalabalık türkiyenin her yerinden insanlar oraya akın ediyo bilmiyosan boş konuşma.size iyilik yapanda kabahat.

SIRADAKİ HABER

banner128