TOKİ sanayicilere rest çekti

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Meclisi Ağustos Ayı 2. Birleşim toplantısında gündeme bomba gibi düşünen açıklamalar yaptı. Başkan Yılmaz, yıllardır çözülemeyen ve yılan hikayesine dönen Yeni Sanayisi sitesinde sona gelindiğini açıkladı. Başkan Yılmaz, bu konuda 15 Ağustos’tan itibaren TOKİ’nin sanayicilerden talep toplamaya başlayacağını, TOKİ’nin bu konuda kimseye taviz vermeyeceğini ve bu konun sorumlusunun da TOKİ olacağını açıkladı.

TOKİ sanayicilere rest çekti

Haber: SEMİH BAYKAL

Bolu gündemini uzun yıllardır meşgul eden ve ne olacağı merak konusu olan Yeni Sanayi Sitesi için Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Meclisi Ağustos ayı 2. Birleşim toplantısında önemli açıklamalar yaparak çalışmalarda sona gelindiğini açıkladı. Yaklaşık 600 Dönüm arazi üzerine TOKİ, Bolu Belediyesi, BESOB ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen, Sanayi esnafının daüye olduğu derneğinin de destekleriyle yapılması planlanan Yeni Sanayi sitesi için TOKİ’nin 15 Ağustos’dan teklif toplayacağını ve teklif verenlerin inşaatlarının hemen başlayacağını açıkladı.

SON TEKLİFLER 30 EYLÜL’DE

TOKİ’nin 15 Ağustos 2016 tarihinden itibaren Yeni Sanayi Sitesi için teklifleri alamaya başlacağını ve 30 Eylül’de bu tekliflerin son bulacağını açıklayan Başkan Yılmaz, TOKİ başvuru sayısı 10 bile olsa onlara işyerlerini yaparak teslim edeceğini söyledi. Başkan Yılmaz konuyla ilgili şunları ifade etti; “ Şuanda TOKİ’den resmi bir yazı elimize ulaştı. TOKİ Yeni Sanayi Bölgesi’ne yapılacak iş yerleri için sanayi esnafından talep toplayacak. İllada gelin yapın demeyecek. Yapılan başvuru oranında onsa on, otuz ise otuz hemen iş yerlerini yapıp sahiplerine verecek. TOKİ bu konuda taviz vermeyeceğini ve sorumlusunun da kendisinin olduğunu söyledi. Bizler 15 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında toplanacak olan talep formuna tüm esnafımızın katılmasını istiyoruz. İstiyoruz ki gelecek günlerde sıkıntı çekmesinler. Biliyorsunuz geçmiş dönemlerde meclis kararları aldık. Yeni işyerleri tamamlandığında artık eski işyerlerinde kimse faaliyetlerine devam edemeyecek” diye ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2016, 14:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
ESNAF
ESNAF - 4 yıl Önce

sn olay gazetesi haberinizde sanayi esnafinin üye olduğu derneğinde desteğiyle demişsiniz hayrola nerden kim destek vermiş sanayinin ne istediği bellidir adami günaha sokmayin başkanin tehtitlerine aliştikta sizlerin asli astari olmayan haberlere alişamadik sanayide 3 tane yönetim var tek vücut olarak hareket eden bunu kafaniza sokun

SIRADAKİ HABER

banner128