Toplantı Başkanı memnun etti

Bolu Belediye Meclisi Mayıs ayı 2. Oturumu geçtiğimiz gün Belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda görüşülen bütün maddelerin oy birliği ile çıkması Başkan Alaaddin Yılmaz’ı sevindirdi.

 Toplantı Başkanı memnun etti

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Belediye Meclisi Mayıs ayı 2. Bileşimi son zamanların en sakin ve birlik içinde geçen toplantısı oldu. Gündeme gelen bütün maddelerin oy birliği ile karar altına alınması ve CHP grubundan yapıcı eleştirilerin Alaaddin Yılmaz tarafından takdirle karşılanarak oylamaya sunulması özlenen bir meclis ortamını sağladı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz toplantı sonunda sevincini tüm meclis üyeleri ile paylaştı ve “son zamanların en sakin ve Bolu için birlikteliğin sağlandığı meclis toplantılarından birisini gerçekleştirdik. Bu yüzden oldukça memnun kaldım. Ayrıca komisyonlarda çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

YETKİ YILMAZA VERİLDİ

Plan-Bütçe komisyonundan gelen Bolu Belediyesinin Bilecik-Bolu Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’ye sermaye koyma şartı aranmadan ortak olunması konusunda Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a, Bolu Belediyesi olarak Bilecik-Bolu Doğalgaz Dağıtım A.Ş’ye sermaye koyma şartı aranmadan %4,46 oranında ortak olunmasına, ortaklıkla ilgili tüm işlemleri yapmak üzere meclisin oy birliğiyle yetki verildi.

BOLUSPOR’A KÖTÜ HABER

Bolu Belediye Meclisi’nin 09.04.2013 tarih ve 155 sayılı kararı ile Boluspor Kulübüne 10 yıllığına kullanım hakkı verilen tesisin kullanım hakkı iptal edildi. 5393 sayılı Belediye Kanununun 18.maddesi (e) bendine göre 10 yıllığına kadar kiraya verilmesine karar verildi. Kiraya verilmesiyle ilgili işlemler için yetki Belediye encümenine verildi.

LÜKS OTEL İÇİN ONAY ÇIKTI

Bolu Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş’nin Bolu’ya yapmayı planladığı dünya çapındaki otel için Bolu belediye meclisinden onay çıktı.

Belediye meclis üyelerine Bolu’nun geleceği ile ilgili olarak özel bir sunum yapan Başkan Yılmaz; “Soylu Otel’in yapılmasından sonra o bölgede hareket olunca parası olan girişimciler otel inşa etmek için çalışmalar başlattı. Şu anda Otelcilik alanında dünya markası bir firma Bolu’da Otel yapımı ile ilgili olarak bir fizibilite çalışması yapıyor. Ayrıca Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy’da Bolu’da otel yapımı ile ilgili olarak bir fizibilite çalışması içerisine girdi.” Şeklinde konuştu.

Oturumda İmar komisyonundan gelen 14 rapor görüşülerek karara bağlandı. Oy birliği ile onaylanan kararlardan biri de Bolu Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş. ‘nin Sandallar Mahallesinde yapmayı planladığı devasa otel için oldu. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128