TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Zirai Mücadele Alet ve Makineleri ile Bitki Koruma Ürünleri Bayi Toplantısı İl Müdürlüğünde Yapıldı. İlimizde faaliyette bulunan Zirai Mücadele Alet ve Makineleri ile Zirai İlaç satan bayilere yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantısı 17 Mart 2016 tarihinde İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.

TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Haber: Semih BAYKAL

Toplantıya, İl merkezinde ve ilçelerde faaliyet gösteren bayiler katılmıştır. İl Müdür Yardımcısı Nuri ERİKLİ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Veysel EKİNCİ ve ilgili teknik personel tarafından organize edilen toplantıda Zirai Mücadele Alet ve Makineleri Hakkındaki Yönetmelik ve Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmelik hakkında eğitim ve bilgilendirme yapıldı. Zirai mücadelede kullanılan alet ve makineler ile bitki koruma ürünlerinin yetkili teknik elemanlar nezaretinde satılması, reçeteli olarak satışların yapılması ile izinsiz, ruhsatsız ve raf ömrü dolmuş ürünlerin satılmaması gerektiği hususları belirtildi. Ayrıca, yönetmelik ve uygulamalarla ilgili yaşanan sektör sorunları değerlendirildi.

Toplantıda 1 Şubat 2015 tarihinde yürürlüğe giren "Bitki Koruma Ürünlerinin Önerilmesi, Uygulanması ve Kayıt İşlemleri Hakkında Yönetmelik" kapsamında uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri görüşülerek, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128