“Toplantıdan alnımızın akıyla çıktık”

AİBPA’ne üye 42 ülkeden 26 milletvekili ve 29 bürokratın katılımıyla gerçekleşen toplantı için Abant’ta gelen delegasyonun Bolu’ya hayran kaldıklarını belirten AK Parti Bolu Milletvekili ve AİPBA Ekonomik...

“Toplantıdan alnımızın akıyla çıktık”

AİBPA’ne üye 42 ülkeden 26 milletvekili ve 29 bürokratın katılımıyla gerçekleşen toplantı için Abant’ta gelen delegasyonun Bolu’ya hayran kaldıklarını belirten AK Parti Bolu Milletvekili ve AİPBA Ekonomik ve Mali Konular, Sosyal İşler ve Eğitim Komitesi Başkanı Ali Ercoşkun; “Amacımız bu toplantının sonra ki aşamalarında Bolu’ya, Bolumuza bir faydası olmasıdır. Zaten Gölcük gezimizde de heyette bulunan Milletvekili ve bürokrat arkadaşlarımız bizlere Abant’ın, Gölcük’ün; bir Komo Gölünden bir Davos’tan çok daha başka güzelliklere sahip olduğunu ifade ettiler. Bolu’muzun tanıtımı açısından böylesi önemli bir toplantıdan alnımızın akıyla çıkmanın mutluluğu ve onurunu yaşıyoruz” dedi.

 

Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA)’nin 5-6 Kasım 2012 tarihleri arasında 42 ülkeden 26 milletvekili ve 29 bürokratın katılımıyla Abant’ta gerçekleşen toplantısını değerlendiren AK Parti Bolu Milletvekili ve AİPBA Ekonomik ve Mali Konular, Sosyal İşler ve Eğitim Komitesi  Başkanı Ali Ercoşkun, toplantıların bölge ülkeleri açısından verimli geçtiğini belirtti. Abant’ta yapılan toplantının; AİBPA’nın İstanbul ve Ankara dışında gerçekleştirdiği ilk toplantı olma özelliği taşıması nedeniyle ayrı bir önem taşıdığına dikkat çeken Ercoşkun, toplantının ilimizde gerçekleşmesi için destek veren TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve AİBPA Türk Grubu Başkanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu ile diğer milletvekillerine teşekkür etti.“Akdeniz Havzasında İş ve Yatırım Fırsatlarının Geliştirilmesi” ve “İş Dünyasının Hareket İmkanlarının Geliştirilmesi” gündem maddeleriyle toplanan Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA)’nin Abant’ta gerçekleşen toplantısının ikinci oturumunda Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’in , Türkiye'nin kredi notunu “yatırım yapılabilir” seviye olan BBB-'ye yükselttiğine dair notunun haberini alır almaz katılımcılarla paylaştıklarını vurgulayan Ercoşkun, misafir ülke milletvekillerinden de övgü dolu sözler duyduklarını belirtti.Toplantının İkinci günü misafir heyetle birlikte Highway Alışveriş Merkezini gezdiklerini söyleyen Ercoşkun, burada Highway’in fiziki büyüklüğünden, mağazaların çeşitliliğinden ve Highway yöneticilerinin göstermiş oldukları misafirperverlikten tüm heyetin etkilendiğine dikkat çekti.

Highway’in ardından tüm katılımcılarla birlikte Gölcük Tabiat Parkına geçtiklerini bildiren Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) Ekonomik ve Mali Konular, Sosyal İşler ve Eğitim Komitesi Başkanı AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, tüm misafirlerin doğa harikası Gölcük’e hayran kaldıklarını söyledi. Toplantı ve gezilerin ardından genel bir değerlendirmede bulunan Ercoşkun; “AİBPA Üyesi olduktan sonra bugüne kadar katıldığım toplantılar içinde şu ana kadar en yüksek katılımın gerçekleştiği toplantılara ev sahipliği yapma onurunu Bolulular olarak yaşadık. TBMM Başkanımız Sayın Cemil Çiçek’in özel izniyle Ankara ve İstanbul dışında ilk defa böylesi bir toplantı gerçekleşmesi nedeniyle bu toplantı ayrıca bir önem taşımaktadır. O yüzden Meclis Başkanımıza da teşekkür ediyorum. İlk gün çok dolu ve çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Özellikle Avrupa Yeniden İmar ve Kalkınma Başkan Yardımcısının yaptığı sunum bütün katılımcıların çok ilgisini çekti. Sosyal faaliyetler bölümünde ise Bolumuzun cennetten köşelerini gerek Avrupa Birliği ülkelerine gerekse Akdeniz’e kıyısı bulunan ülkelerin milletvekillerine tanıtma imkânı bulduk. Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi olan bizim gurur duyduğumuz Highway’den başlayarak Bolu’nun diğer güzelliklerini bu geniş katılımlı heyete aktardık. Amacımız bu toplantının sonra ki aşamalarında Bolu’ya, Bolumuza bir faydası olmasıdır. Zaten Gölcük gezimizde de heyette bulunan Milletvekili ve bürokrat arkadaşlarımız bizlere Abant’ın, Gölcük’ün; bir Komo Gölünden bir Davos’tan çok daha güzelliklere sahip olduğunu ifade ettiler. Muhakkak ki döndükleri zaman gerek ailelerine gerek parlamenter arkadaşlarına bizlere söyledikleri bu izlenimleri anlatacaklardır. Bolu için hayati önem taşıyan bu toplantılarda ev sahipliğini en güzel şekilde yapmamızı sağlayan ve bizlere güç katan başta Sayın Valimiz İbrahim Özçimen ve değerli eşleri olmak üzere, Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’a, İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Mücahit Kutlu’ya, AK Parti Teşkilatlarına, Abant Palace Otel, Büyük Abant Otel, Highway AVM ve  Gazelle Otellerinin yönetici ve çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yerel basınımıza da toplantı sürecince bizleri yalnız bırakmamaları, yaptıkları haberlerle yaşadığımız bu onuru ülke gündemine taşımalarından dolayı özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bolu’muzun tanıtımı açısından böylesi önemli bir toplantıdan alnımızın akıyla çıkmanın mutluluğu ve onurunu yaşıyoruz” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124