Toplumu Terörize Ediyorlar!

Cumhuriyet Halk Partisi 25. Ve 26. Dönem Bolu Milletvekili adayı Burak Cop önceki gün Bolu’da ve Düzce’de siyasilere yapılan saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı. Cop yaptığı açıklamada, ülkemiz 1 Kasım'dan beri AKP ve PKK eliyle bir terör-dehşet-şiddet sarmalına sokuldu. Toplumu terörize ederek siyasal kazanımlar elde etmeye çalışanlar, muhalif sesleri "vatan haini!" naralarıyla boğmak isteyenler, yarattıkları gerilimi ne yazık ki ilimize ve yöremize de taşımıştır dedi.

Toplumu Terörize Ediyorlar!

HABER: FARUK ÇİDEM

Basın açıklamasına Cumartesi günü Bolu merkezde meydana gelen Komünist Partililere yapılan saldırıyı kınayarak başlayan Burak Cop, olay yerine gelerek grubu linçten koruyan ve görevini tarafsız bir tutumla yapan Bolu polisini ve Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya’yı kutladı.      

Her iki olayda da yaşananların kameraya alındığını ve bunun organize bir saldırı olduğunu dile getiren Cop şunları söyledi;  “Cumartesi günü Bolu'da yasal bir partinin yasal yayınını dağıtarak Siyasi Partiler Kanunu'nca güvence altına alınmış bir etkinliği gerçekleştirmekte olan yurttaşlara organize bir saldırıda bulunuldu. Yayının kapağında Tayyip Erdoğan eleştirilmekteydi ve bu da demokrasi düşmanlarının saldırması için yeterli oldu. Saldırganlar söz konusu partinin üyelerine saldırırken bir yandan da olay kameraya alındı.

Bir diğer faşizan saldırı da aynı gün komşu ilimiz Düzce'de gerçekleşti. Bu organize olay da Bolu'daki gibi kameraya alındı. Düzce İl Başkanımız Sayın Zekeriya Tozan, kendisine "vatan haini" diye seslenen iki kişinin korkakça kurduğu pusuya hedef oldu. Daha sonra olayın görüntüleri, adında Osmanlı Torunları ifadesi geçen ve Suriye'deki cihatçı barbarlara yardımda bulunan iktidar yanlısı derneğin başkanı tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

Aynı zamanda AKP'li Düzce Belediyesi'nin dağıttığı ulaşım hatları rantından beslenen bir derneğin de başkanı olan bu şahıs, ikincil önemde bir azmettirici olduğunu düşündürtecek şekilde, videoyu paylaşırken Tozan'dan hain ve ajan diye bahsetti” dedi.

 BELEDİYE BAŞKANININ SALDIRGANLARLA NE İLİŞKİSİ VAR?

AKP, yıllarca arka bahçesi olarak gördüğü Düzce'de ayağının altındaki toprağın kaymakta olmasından dolayı endişelidir. 7 Haziran'da tarihinde ilk defa Düzce'den vekil çıkarmanın eşiğine gelen CHP 1 Kasım'da da, çevre illerden farklı olarak, buradaki oy oranını korumayı başardı. CHP İl Başkanı Tozan son derece çalışkan bir siyasetçidir ve her zaman, mağdur olan halkın yanında yer almıştır. Düzce Belediyesi'nin Esençam köyündeki çöp tesisi skandalını ulusal medyada gündeme getirirken de, saldırıya uğramadan az evvel Derdin köyü sakinlerinin HES karşıtı eylemine katılırken de esaslı bir halk adamı olduğunu göstermiştir. 

Düzce'de Tozan liderliğindeki CHP son aylarda AKP'yi çok rahatsız etti. Tozan, İstanbul'un içme suyunu da kirleten çöp tesisi skandalını gündemleştirerek Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'i zor durumda bıraktı. Kısa süre önce lüks otomobil konusundaki sızlanmalarıyla ulusal medyada alay konusu olan Keleş'in, saldırganları sosyal medyada öven ve eylemi adeta üstlenen şahısla bir ilişkisi olup olmadığını merak ediyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128