Toplumun genleriyle oynuyorlar

Saadet Partisi Bolu İl başkanı İsmail Uygan Türkiye genelinde Ahlaki çöküntü ve Manevi tahribat’ın üst seyiye’ye çıktığını Bolu’nun da bu çöküntüden payını alan iller...

Toplumun genleriyle oynuyorlar

Saadet Partisi Bolu İl başkanı İsmail Uygan Türkiye genelinde Ahlaki çöküntü ve Manevi tahribat’ın üst seyiye’ye çıktığını Bolu’nun da bu çöküntüden payını alan iller arasında olduğunu söyledi.

 Saadet Partisi Bolu İl başkanı İsmail Uygan Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisinin Ahlaki çöküntü ve Manevi tahribat olduğunu, günümüzde Türkiye üzerinde bu yönde oynanan oyunların üst seviyeye çıktığını söyledi. Futbol, Festivaller ve Faiz’den oluşan üç F’nin günümüz insanının dünyevileştirilmesinde kullanılan en önemli faktörler olduğunu söyleyen Uygan; “Dünyevileştirilme hayatın sadece bu dünyadan ibaret olduğunu zannettirilerek Ahiret inancının unutturulması demektir. Milli görüş olarak 1969 yılında ilk siyasete başladığımız tarihteki ilk sloganımız olan “Önce Ahlak ve maneviyat “sloganıdır. Bugün de Saadet Partisinin ilk sloganı Ahlak ve Maneviyattır. Bir milletin geleceğinin en büyük garantisi ve en büyük hazinesi yetişen Ahlaklı gençliğidir. Bu yüzden 1974 yılında Milli Selamet Partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisiyle kurulan Hükümet'te merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın ilk icraatlarından birisi Kıbrıs barış harekâtının başlatılmasıyla birlikte Kıbrıs halkının can güvenliğini ve ahlaki tahribatlarını korumak için çalışmalar başlatmak olmuştur. İmam Hatip Okullarının orta kısımları açılmış ve Üniversitelere meslek lisesi öğrencilerinin girişleri kolaylaştırılmıştır. 1980 yılına kadar dört yüzden fazla imam hatip okulu açılmış, kuran kurslarının önünde ki bütün engeller kaldırılmıştır” dedi.

 Türkiye’ye neler oluyor?

 Son bir ay içinde Bolu’da meydana gelen iki tane cinayet olayının unutulmaması gerektiğini vurgulayan SP Bolu İl başkanı İsmail Uygan ; “Bu cinayetlerden bir tanesinde bayan kocasının boğazını keserek öldürüyor, diğerinde ise erkek bayanın boğazını keserek öldürüyor. Ülkemizden gelen haberler ise bunun gibi daha çok hunharca cinayetleri gözler önüne seriliyor. Geçen hafta cuma günü Samsunda meydana gelen cinayette ise üç arkadaş bir genci mezarlıkta tabanca ile öldürüp daha sonra başka bir mekânda öldürdükleri insanı ateşte yakarak insan olduklarını unutmalarını, ruh hallerini ve nasıl canavarlaştıklarım anlamakta zorluk çekmekteyiz. Bu olaylardan bizlerde sorumlu olduğumuzu bilmeliyiz.”şeklinde konuştu.

 

 Ahlaki çöküntü’den Bolu’da payını alıyor

Ahlaki çöküntü ve manevi tahribat’tan Bolu’nun da payını aldığını söyleyen Uygan; “Bunlardan ilki Ramazan sokağı’dır. Ramazan müddeti boyunca Kardelen meydanının dizayn edilerek gençlerin yanlış davranış ve uygulamalar sergiledikleri bir mekân haline getirilmesine vesile olanlar bu yanlışlıklardan sorumlu olmadıklarını mı zannediyorlar?” dedi. Her yıl düzenlenen beyaz et festivalinde bu sene güzellik yarışmasının yapıldığına da dikkat çeken Uygan; “Belediyemizce düzenlenen ve Bolu’muzun tanıtımı için kullanılan bu etkinliğe Saadet Partisi ve Milli Görüşçüler olarak herhangi bir sözümüz yoktur. Fakat ilk defa bu yıl düzenlenen piliç güzeli yarışması Bolumuza ve festivali düzenleyenlere yakışmamıştır. Kızlarımızın soyularak güzellik yarışmasında kendilerini sergilemelerinden ve bu festivale sebep olanların da sorumluluklarını hatırlatmak bizlerin görevidir. Bu etkinliğin Beyaz Et Festivali programından çıkarılmasını, bir daha bu yarışmanın yapılmamasını talep etmekteyiz.”diye konuştu.

 Bu işten Ercoşkun ve Sayın’da sorumludur

 Saadet Partisi Bolu İl başkanı İsmail Uygan sözlerini şu şekilde tamamladı; “AK Parti Bolu İl Başkanı Sayın Ömer Sayın'ın bu yarışmaya müteakip yapmış olduğu basın açıklamasında bunun belediyenin tasarrufunda olduğunu beyan etmişlerdir. Yine AK Parti Bolu Milletvekili Ali Erçoşkun ise yaptığı basın açıklamasında kendisinin bir bilgisinin olmadığını ve söz konusu güzellik yarışmasına anlam veremediğini beyan etmiştir. Sokaktaki vatandaş ve bütün siyasi parti üyeleri Bolu Belediyesinin AK Partili olduğunu bilmektedir. Buradan da anlaşıldığı gibi yapılan söz konusu güzellik yarışmasından Hem AK Partili Bolu Belediyesi hem AK Parti Bolu İl Başkanı hem de Bolu Milletvekilleri de sorumludurlar. Sayın Ercoşkun ve Ömer Sayın ‘Bizim ilgi alanımızda değil, haberimiz yoktur niçin yapıldığına anlam veremedim’ gibi sözlerle milleti kandırmaktan ve hafızalarda bilgi kirliliği oluşturmaktan vazgeçmelidirler.” 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128