Topuk Erenler Bayramı renkli görüntülere sahne oldu

At Yaylası Topuk Erenler Bayramına katılan binlerce kişi okunan Mevlid-i Şerif ve ikram edilen etli pilav sonrasında sevap kazanmanın mutluluğunu yaşadılar.

Topuk Erenler Bayramı renkli görüntülere sahne oldu
 Haber; Mustafa Acet

 

At Yaylası Topuk Erenler Bayramına 5 bin kişi katıldı. Sıcak havaya aldırmayan binlerce kişi, geleneksel At Yaylası Erenleri'nde bir araya geldi. Yakın il ve ilçelerden de yüzlerce misafirin katıldığı Erenler bayramı okunan Mevlid-i Şerif ile başladı. Bir yandan Mevlid-i Şerif okunurken, diğer yandan da köylüler tarafından gelen misafirlere ikram edilmek üzere hazırlanmaya başlanılan etli pilavların yetiştirilmesi için hummalı bir çalışma ortaya konuldu. Mevlidin sona ermesi ile birlikte, hazırlanan etli pilavlar, yufkalar ve ayranlar misafirlere sunuldu. At Yaylasında gerçekleştirilen Topuk Erenler Mevlid-i Şerif’inin okunduğu etkinliklere katılan Vali İbrahim Özçimen, yapılan yemek ikramına 7 köyün muhtarını da çağırmayı ihmal etmedi. Vali Özçimen, yaylanın temizliği hakkında muhtarlardan bilgiler aldı Vali Özçimen’in ayrılmasından belli süre sonra AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu ve Meclis Üyeleri muhtarlarla ve vatandaşlarla sohbet etmeyi ihmal etmediler.

At Yaylası’nda hafta sonu yapılan Topuk Erenler bayrama yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Geleneksel olarak kutlanan bayram bu yıl da renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Mevlidi Şerifin okunmasının ardından konuklara pilav ve kavurma ikram edildi. Gençlerin bayram sonrası araçlarıyla alandan ayrılmak isteyen vatandaşları tenekelere doldurdukları suyla ıslatmaya çalışmaları ilginç anların yaşanmasına neden oldu. Gençlerin bu şakasından kimi vatandaşlar kaçmayı başarırken, kimi vatandaşlar ise ıslanmaktan kurtulamadı. Paşaköyü Muhtarı Mehmet Genç, Kılıçarslan Muhtarı Hakan Güngör, Sandallar Muhtarı Ahmet Ersoy, Karamanlar ve Kızılağıl Muhtarı Hayati Çelik, Ağaçcılar Muhtarı Turan Cebeci, Kürkçüler Köyü Muhtarı İbrahim Ersoy’un birlikte organize ettiği bayramda bütün adak kurbanlar kesilerek, köylülerin de maddi yarımlarıyla misafirlere kavurmalı pilav ve ayranla birlikte ikram edildi. Bu yılda At Yaylası'nın doyumsuz güzellikleri içinde hoş vakit geçiren misafirler, gün batımına doğru evlerine döndüler.Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2013, 21:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124