banner120

TORBA YASA TSO’DA ANLATILACAK

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, paydaş kurum ve kuruluşlara yönelik ziyaretlerine devam ediyor. TSO Yönetimi bu kez de İlimiz Vergi Dairesi Müdürü Şahin Demirci ve Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Erhan Çavuş’a bir ziyaret gerçekleştirerek çalışmalar ve gündemdeki konular hakkında bilgi ve görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretlerde ayrıca Torba Yasa olarak adlandırılan 6552 Sayılı Kanun’un vergi ve sosyal güvenlik alanında getirdiği düzenlemelerin iş dünyasına bir bilgilendirme toplantısıyla anlatılması kararı alındı.

 TORBA YASA TSO’DA ANLATILACAK

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Meclis Başkanı Gökhan Yaman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Özkoparan ve Lebibe Özçağlar, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakkı Fidan ve Ercan Albayrak ile Genel Sekreter İsmail Gören’in katılımıyla gerçekleştirilen ziyaretlerde Vergi Dairesi Müdürü Şahin Demirci ve SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ile gündemdeki hususlarda görüş alışverişinde bulunuldu. TSO Başkanı Türker Ateş, her iki kurumun da reel sektörün yoğun ilişki içinde bulunduğu kurumlar olduğunu belirterek, bugüne kadar gerek Vergi Dairesi, gerekse Sosyal Güvenlik Kurumu ile kurumsal iletişimlerinin son derece verimli ve pozitif olduğunu dile getirdi. Ateş, bundan sonra da bu ilişkilerin karşılıklı saygı ve anlayış çerçevesinde aynı olumlu çizgide devam etmesini iş dünyası adına temenni ettiklerini bildirdi.

Bunun yanı sıra 11 Eylül 2014 tarihli mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ve kamuoyunda “Torba Yasa” olarak adlandırılan 6552 Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun’un iş dünyasına getirilerinin anlatılacağı bir bilgilendirme semineri düzenlenmesine karar verdiklerini belirten Bolu TSO Başkanı Ateş, “6552 Sayılı Kanun ile iş dünyasının vergi dairesine, sosyal güvenlik kurumuna, meslek kuruluşları olarak Odalara olan ödenmemiş borçlarına yönelik çeşitli düzenlemeler getirildi. Hükümetimiz tarafından iş dünyasını rahatlatan bu fırsattan üyelerimizin en verimli biçimde yararlanabilmelerini sağlamak adına Odamızda Vergi Dairesi ve SGK Müdürlerimizin ve kurum uzmanlarımızın katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirme yönünde karar aldık. 30 Ekim 2014 Perşembe günü saat 17.00’de Odamızda yapılacak olan bu toplantıya tüm üyelerimizi ve ilgili herkesi bekliyoruz.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2014, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124