Tören coşkuyla gerçekleşti

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut yeni yapılacak olan köprünün temel atma törenini önceki gün Mengen halkı ile birlikte coşkuyla gerçekleştirdi.

Tören coşkuyla gerçekleşti

Haber: Esra ÖZTÜRK

Bulut, halkına ne söz verdiyse tuttuklarını temel atma töreni sırasında belirtti ve  "Bugün  de bu güzel havada bu güzel ilçemize kazandıracağımız, Mengen Belediyesi tarafından ihalesi ve denetimi yapılan tarihinde ilk proje olan bu köprümüz 30 m uzunluğunda 13 m genişliğinde 750 m asfalt bağlantı yolları ile bu yıl sonuna kadar yapımını gerçekleştireceğiz. " dedi.

Köprünün temel atma törenine katılan konuklara ve bugünün tarihine tanıklık eden hemşehrilerine teşekkürlerini sunan başkanın konuşmasının ardından İlçe Kaymakamı Yavuz Akyol’un Belediye Başkanı'nın çalışmalarını takdirle karşıladığını belirtti ve yapılan bu hizmetlerin, yeni köprünün devlete,halka hayırlı olmasını temenni etti.Konuşmaların ardından halkımızla birlikte temel atma töreni gerçekleştirildi. Kurban kesimi ve dualarla birlikte köprümüzün beton pompa düğmesine basıldı.
Törene,Mengen Kaymakamı Yavuz Akyol,Belediye ve il Genel Meclis Üyeleri,Mahalle Muhtarları,CHP Mengen İlçe Başkanı,CHP Bolu ve Mengen Gençlik Kolları,Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri katılımda bulundu..Belediye Başkanı Turhan Bulut katılım gösterenlere teşekkürlerini sundu.

MENGEN BİR GASTRONOMİ ŞEHRİ OLACAK

Turhan Bulut yaptıkları diğer hizmetler hakkında da halkı bilgilendirdi. 6.000 m2 olan eski mevcut yolun bu sene sonu itibariyle 100.000 m2'ye kadar çıkacağını ve Mengen'in bir gastronomi şehri olması için en önemli adımlardan biri olan yeni kampüsün hayata geçmesi olacağını söyledi. Konuşmasının devamında "2017 yılı itibariyle üniversitemizin temelinin atılmasını planlıyoruz. En önemli ihtiyaçlarımızdan biri olan Türkbeyli Mahallesi ile Tabaklar Mahallesini birleştirecek alt geçit projesi onaylanmış olup 2017 yılında hayata geçirilecektir.Ayrıca Türkbeyli deresi ve ona bağlı bulunan mevcut köprümüz yenilenecek olup, taş duvar dere ıslah çalışması yapılacaktır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128